V Brně se projednává případ opilé státní zástupkyně z Kladna

Praha, 19. května 2011 (MEDIAFAX) - Krajský státní zástupce v Praze podal Nejvyššímu správnímu soudu v Brně návrh na zahájení kárného řízení se státní zástupkyní Okresního státního zastupitelství v Kladně kvůli podezření ze spáchání kárného provinění. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek sdělil státní zástupce Martin Staněk.

Kladivo

Osmačtyřicetiletá žalobkyně údajně na začátku února v opilosti ztropila výtržnost v restaurantu Gome a incident zaznamenaly minikamery městských strážníků. "Poznatky k jejímu nevhodnému chování ze dne 4. března letošního roku v Kladně vedly k závěru, že z její strany došlo k závažnému porušení pracovněprávních povinností a povinností státního zástupce při výkonu funkce i ve svém osobním životě," uvedl Staněk.

"Podle zákona o státním zastupitelství se státní zástupce má vystříhat všeho, co by mohlo ohrozit vážnost jeho funkce nebo vážnost státního zastupitelství," vysvětlil právník.

Z jeho vyjádření dále vyplynulo, že v návaznosti na podání návrhu byl rovněž zaslán ministru spravedlnosti návrh, aby byla dočasně zproštěna výkonu funkce státní zástupkyně, a to do pravomocného skončení kárného řízení. "Přičemž tomuto návrhu bylo ze strany ministra spravedlnosti k 1. březnu vyhověno," dodal Staněk.

Případ je v současné době nadále veden u Nejvyššího správního soudu v Brně, ale jednání zatím nebylo nařízeno.

Jan Šrámek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...