Oslavte Den Země zasláním nominace do ankety Strom roku 2011

Brno, 22. dubna 2011 - Hledáte způsob, jak se zapojit do letošních oslav Dne Země? Přihlaste svůj oblíbený strom do jubilejního desátého ročníku celostátní ankety Strom roku. Návrhy na nejsympatičtější strom České republiky přijímá Nadace Partnerství až do 15. května.

 

 

sazeni3

Do finále postoupí dvanáct stromů vybraných odbornou porotou. O vítězi, který získá odborné ošetření od firmy Prostrom Bohemia a postoupí do celoevropského kola, rozhode veřejnost.

Hlasování v anketě bude zpoplatněno a jeho výtěžek poputuje na výsadby stromů po celé republice.

Kdokoliv může do ankety přihlásit strom s poutavou historií a silným příběhem. Návrhy každoročně zasílají mateřské a základní školy, sdružení, spolky, jednotlivci i obce z celé republiky. „Není podstatné, jak kandidát na titul Strom roku vypadá. Zajímají nás zejména stromy, které jsou chloubou obce, provází jednotlivce od dětství, které navštěvují lidé při procházkách přírodou nebo kolem nich chodí každý den do práce. Do ankety zkrátka patří stromy, která dokáží přitáhnout a stmelit lidi ve svém okolí,“ uvádí Hana Rambousková z Nadace Partnerství. Největším přínosem ankety je totiž právě posílení všímavého postoje lidí k zeleni.

Více informací o anketě najdete zde: www.stromzivota.cz/anketa


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.