Nová galerie v Otevřené zahradě vystavuje díla Rostislava Pospíšila

Brno, 28. listopadu 2013 – První vernisáž má za sebou nově otevřená galerie v brněnské Otevřené zahradě Nadace Partnerství na ulici Údolní. V pondělí se tu s průřezem svého díla nazvaným „…a tak to vidím já“ představil známý moravský výtvarník Rostislav Pospíšil. „V Galerii Otevřené zahrady chceme ve spolupráci s Domem umění představovat především ty umělce, kteří svou tvorbou mají blízko k přírodě a ekologii. Takové je totiž poslání samotného Vzdělávacího centra Otevřená zahrada,“ vysvětluje Miroslav Kundrata, ředitel Nadace Partnerství, která pod kurátorským vedením Jany Vránové z Domu umění výstavy připravuje.

vernisaz-rosti-pospisila-v-otevrene-zahrade-nadace-partnerstvi 5

Výstavu prací z posledních let moravského výtvarníka, příležitostného spisovatele, ale i režiséra Rostislava Pospíšila zahájili v pondělí 25. listopadu na vernisáži jeho přátelé a kolegové z divadla, Petr Oslzlý, Jan Grygar a hudebník Zdeněk Kluka. „Jeho barvy na plátně i na dřevě rozveselily a zabydlely funkcionalisticky strohý interiér našeho Centra,“ říká Miroslav Kundrata s tím, že výstavou vlastně nadace testuje výstavní prostory centra.

„Výstava je zároveň prodejní, takže kdo má rád Rosťovu fantazii a humor, může si koupí některé z grafik a obrazů udělat radost pod stromeček,“ dodává Kundrata. Výstava potrvá až do 16. ledna 2014, otevřeno je každý všední den od 9 do 18 hodin.

„Následovat bude další brněnská osobnost, malíř Jan Spěváček, jehož obrazy zaplní prostory centra od druhé poloviny ledna,“ doplnil Kundrata.

(red), foto: Nadace Partnerství


Související články: