Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny slouží studentům MU nová učebna

Brno, 28. března 2011 (MEDIAFAX) - Studenti Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (MU) mohou od jarního semestru využívat při výuce chirurgických oborů novou multimediální učebnu ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně. V pondělí o tom informují webové stránky MU.

FN-multimedialni_ucebna-250

Výukové prostory s kapacitou 20 míst jsou v suterénních prostorách I. chirurgické kliniky přímo v areálu FN u sv. Anny v Brně. "Učebna je vybavená počítačovými sestavami s předinstalovaným operačním systémem, díky němuž může každý student na monitoru sledovat a aktivně řešit ukázkové postupy při léčbě chirurgicky nemocných pacientů od diagnostiky přes možnosti vlastní chirurgické léčby až po zkouškové cesty," uvádí stránky.

„Výrazně se tak zkvalitní a zjednoduší výuka, zvýší se její názornost při konkrétních řešených chirurgických stavech. Výuka bude pro studenty zajímavější. Očekáváme však jejich aktivnější zapojení během výuky, jež však bude předpokládat určitou připravenost na stáže,“ řekl přednosta I. chirurgické kliniky a proděkan Lékařské fakulty MU Ivan Čapov.

Náklady na stavební úpravy a částečně i vybavení učebny ve výši 3,67 milionu korun hradila Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně z vlastních zdrojů. „Vedení fakultní nemocnice považuje výuku budoucích lékařů za velmi důležitý předpoklad pro následné zajištění a rozvoj kvalitní péče o naše pacienty. Současně jsme si vědomi toho, že kvalitní výuka by se měla odehrávat v reálném prostředí nemocnice, co nejblíže pacientovi. Proto jsme se na realizaci tohoto projektu aktivně i finančně podíleli,“ řekl Petr Koška, ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Lenka Horáková, foto: Fakultní nemocnice u sv. Anny

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...