FN Brno ošetřila o prázdninách na urgentních ambulancích 998 lidí

Brno, 2. září 2011 (MEDIAFAX) - Celkem 998 pacientů ošetřila na urgentních ambulancích Fakultní nemocnice Brno během dvou prázdninových měsíců. Alarmující je především skutečnost o úrazech pod vlivem alkoholu, řekla mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.

pacient-ambulance250

"Z 998 pacientů jsme 463 ošetřili v červenci a 535 v srpnu. Z toho bylo transportováno na urgentní příjem celkem 297 pacientů," upřesnila Mrázová.

Podle ní se nemocnice stále více setkává se zraněnými pod vlivem alkoholu. "V krvi pacientů je přítomen u 3,5 procenta, na urgentním příjmu dokonce u 5,1 procenta. Hladina alkoholu se průměrně pohybovala okolo dvou promile," sdělila mluvčí s tím, že lidem kolovalo v těle od 0,1 až po 3,3 promile alkoholu.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...