Brněnská porodnice získala 20 nových monitorů dechu

Brno, 15. března 2011 - Finanční skupina Axa věnovala Neonatologickému oddělení Fakultní nemocnice Brno 20 přístrojů Babysense na monitoring dechu. Ve spolupráci s Nadací Křižovatka tak přispívá k zajištění sledování dechu u předčasně narozených novorozenců.

 

„Přístroje pro sledování dechové aktivity dlouhodobě využíváme v doléčovací péči o perinatálně ohrožené děti, převážně závažné nezralostní stavy,“ uvedl MUDr. Ivo Borek, primář Neonatologického oddělení FN v Brně, který přístroje převzal.

„S Nadací Křižovatka spolupracujeme již od roku 1999 a během té doby jsme české nemocnice vybavili již více než 160 přístroji Babysense v hodnotě přes půl milionu korun. Jsme nadaci vděční, že jejím prostřednictvím můžeme pomáhat chránit životy dětí a klidný spánek jejich rodičů,“ uvedl Marek Zeman, ředitel komunikace finanční skupiny Axa pro ČR.

Monitor-dech
V rámci společenské odpovědnosti podporuje finanční skupina v ČR ještě další dva projekty, u nichž v obou případech působí jako generální partner. Jedná se o projekt Světluška, jehož cílem je pomáhat nevidomým na jejich cestě k samostatnosti, a projekt Na zelenou, který se zaměřuje na zvyšování dopravní bezpečnosti dětí při cestách do školy. V roce 2010 věnovala Axa na společensky odpovědné projekty celkem více než 3,5 milionu korun.


Související články:

Komentáře  

 
0 #1 Julienne 2017-06-01 05:51
Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Many thanks

Here is my web blog: foot pain and
numbness: http://magicalsuburb5710.jimdo.com/2016/02/27/are-shoe-lifts-the-answer-to-leg-length-difference/
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit