FN Brno: Registr dárců krve je menší, než jaký potřebujeme

Brno, 31. července 2012 (MEDIAFAX) - Fakultní nemocnice Brno, která je jedinou odběrovou stanicí na Brněnsku, by ráda získala více dárců krve. Registr dárců je menší, než jaký bychom chtěli, sdělila v úterý mluvčí kliniky Anna Mrázová.

doktorka-krev_darce250

Důvodů je několik. "Populace celkově stárne. Mnozí dárci krev darovat nemohou, onemocní, ženy otěhotní. Brno je v rámci darování krve pod celorepublikovým průměrem," uvedla Mrázová. Podle ní však nemocnice nedostatek krve nemá. "Musíme mít tolik krve, kolik potřebujeme. Proto když není dostatek dárců, koupíme krev od jiných nemocnice," vysvětlila mluvčí.

Dodala, že Fakutlní nemocnice Brno se snaží maximum krve odebrat od vlastních dárců, které také na odběry zve. "Každý prvodárce je u nás vždy vítaný bez ohlášení. Pravidelným dárcům ale voláme podle situace, kolik jaké krve budeme potřebovat," dodala mluvčí.

Lenka Horáková, foto: ilustrační

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...