Ministr vnitra slíbil pomoc brněnským hasičům

Brno, 21. března 2011 - Ministr vnitra Radek John navštívil požární stanici v Lidické ulici v Brně. Zajímal se o informace a podněty k úsporným opatřením, vyplývajících ze škrtů v rozpočtu.  Ředitel HZS JmK plk. Jiří Pelikán ministra seznámil se stavem všech 26 stanic v kraji a připomněl, že mezi nejméně vyhovující objekty patří stanice v Mikulově na Břeclavsku.

 

Hasici

Zahájení stavby nového objektu bylo vzhledem ke škrtům v rozpočtu odloženo. Mezi stanice v havarijním stavu dále patří objekt v Rosicích na Brněnsku, na celkovou opravu čeká i centrální stanice v brněnské Lidické ulici, nutné opravy vyžadují i další stanice.
„Ministr John přislíbil podporu záměru vedení HZS JmK přestěhovat některé stanice do lépe vyhovujících prostor v objektech, které mají hasiči šanci získat bezplatně od státu, případně výměnou,“ uvedl tiskový mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

Ministr Radek John navštívil Brno v doprovodu policejného prezidenta plk. Petra Lessyho. Dopoledne se setkal s policisty, při jeho návštěvě požární stanice v Lidické ulici se také uskutečnila tisková konference s jihomoravskými novináři. Kromě prohlídky části požární stanice se R. John seznámil i s činností sousedního krajského operačního a informačního střediska HZS JmK.

 

foto:HZJ JMK


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...