Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Brno, 25. září 2023 - Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život.

hasici pozar

Město Brno ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští právě nyní

„Cílem kampaně Vteřiny pro život je upozornit řidiče na to, že pokud zaparkují vozidlo na nevhodném místě, mohou nevědomky ohrozit sebe i ostatní. Název odkazuje na skutečnost, že jde-li o život, počítá se každá vteřina. Lidem budeme větší ohleduplnost připomínat pomocí názorného videa, ale také slogany na sociálních sítích, billboardech a city light vitrínách i v online reklamách,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Zmíněné video se natáčelo na ulici Čejkovické v městské části Vinohrady. „Lokalitu jsme nezvolili náhodně. Právě tato městská část je jednou z těch, kde se hasičské vozy potýkají s nemalými komplikacemi při průjezdu. Podobné problémy s dojezdem řeší hasiči i na dalších brněnských sídlištích. Právě do těchto čtvrtí bude kampaň primárně cílit,“ vysvětlil ředitel brněnských hasičů plk. Petr Oháňka.

Informační kampaň startuje právě dnes při příležitosti Evropského týdne mobility. Lidé se také budou moci v ulicích setkat s ohořelým vrakem vozidla, u něj budou k dispozici hasiči, kteří rádi odpoví na veškeré otázky týkající se zásahů na sídlištích. Město financuje kampaň z Fondu mobility. Připraven je i web vterinyprozivot.cz, na kterém lidé najdou veškeré informační a edukační materiály.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...