Brno nakoupí dvě nové požární cisterny pro hasiče v Líšni

Brno, 2. února 2021 – Město Brno koupí dvě nové prvovýjezdové požární cisterny CAS 20 s příslušenstvím pro brněnské hasiče. Sloužit budou na hasičské stanici v Brně-Líšni a výrazně tak omladí její vozový park. Na dodávku cisteren nyní město vypsalo veřejnou zakázku.

cisterna hasici cas lisen

„Spolupráce města Brna s jihomoravskými hasiči je dlouhodobě na skvělé úrovni, aktuální pomoc při zvládání epidemie covid-19 je toho důkazem. Nasazení jednotek při stavbě polní nemocnice na brněnském výstavišti nebo zapojení do odběrů při testování ji zásadně pomáhá zvládat. Jsme tedy velmi rádi, že můžeme hasičský sbor podpořit v modernizaci cisteren. Auta, která budou speciálně vybavena k dlouhodobým zásahům a budou splňovat všechny potřebné atesty, by měla začít sloužit v prosinci letošního roku,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Provovýjezdová hasičská vozidla jsou určena na okamžitý zásah nejen v místě požáru, ale i u dopravních a technických nehod či celé řady jiných zásahů. Celková předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 13 223 140 korun bez DPH a je stanovena jako nejvýše přípustná.

Nákup je realizován v souladu s Koncepcí podpory požární ochrany a ochrany obyvatelstva ve městě Brně, schválené Zastupitelstvem města Brna v říjnu 2016 a aktualizované v listopadu 2019. Od roku 2018 město Brno nakoupilo jihomoravským hasičům 6 cisternových automobilových stříkaček.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...