Lidé Vinohradech si mohou vybrat strom, jaký chtějí mít před oknem

Brno, 3. března 2011 - Městská část Brno-Vinohrady připravuje na jednom z největších sídlišť ve městě další etapu výsadby zeleně. Informaci potvrdil  starosta městské části Jiří Čejka (ČSSD).

 

hromuv_dub2-250

"Chystáme se vysazovat jehličnany, převážně borovice," řekl Zahradní architekti se podle něj sice jehličnanům bránili, avšak veřejnost si jejich výsadbu na úkor listnáčů vynutila. "Plánujeme vysadit stromy do několika remízků, ve kterých by se mohli usadit ptáci," upřesnil starosta.

Stejně jako v předcházejících čtyřech etapách výsadby si podle starosty mohou lidé dokonce říci, jaký chtějí mít pod oknem strom. "Pokud to bude technicky možné, vyhovíme jim," řekl Čejka s tím, že "ozelenění" sídliště bude radnici stát asi milion korun.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...