Rekonstrukce parku na Bubeníčkově je u konce

Brno, 25. února 2011 - Město Brno dokončuje opravu parku na Bubeníčkově ulici v Židenicích s investicí v celkové 11,6 mil. Kč,  v jejímž  rámci byla provedena komplexní úprava terénu včetně stávající vegetace a obnovily se pěší trasy podél obvodu parku. Investice počítala i s opravou hřiště pro míčové hry a dětského hřiště s doplněním vybavení.

Luzanky

V rámci revitalizace parku byl rovněž osazen mobiliář při pěších trasách a vysazeny rostliny a travnaté plochy. Rekonstrukce započala v srpnu 2010 a prováděla ji firma Cooptel, stavební a.s.

Slavnostní ukončení rekonstrukce se uskutečnilo ve čtvrtek 24. února 2011 za účasti prvního náměstka primátora Roberta Kotziana, náměstka primátora Ladislava Macka a starosty MČ Brno-Židenice Romana Vašiny.

Další práce
Úprava parku počítala s odhlučněním vnitřního prostoru modelovaného zemního tělesa s následným osázením kompaktními habry. Park úpravou získává unikátní charakter vycházející z přírodních podmínek místa a netradiční vzhled. Do skupin stromů jsou vloženy pěší trasy včetně malých odpočívadel, která jsou vybavena lavicemi a odpadkovými koši. Na rekonstruovanou hrací plochu pro míčové hry navazuje lezecká stěna, která oddělí samostatné dětské hřiště s pískovištěm a hracími prvky pro nejmenší děti. Výběh pro psy je umístěn ve východní části parku pod obvodový zvýšený chodník a jeho oplocení bude ukryto ve výsadbě vegetace.

Kdo byl A. Bubeníček?
Alexander Bubeníček (1899-1938) byl účastníkem bojů ve Španělsku proti diktatuře generála Franca. Padl jako interbrigadista.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...