Erba Lachema bude mít v Brně nové laboratoře

Brno, 6. ledna 2011 - Erba Lachema, část bývalé brněnské Lachemy, chystá v Brně do roka vybudovat nové laboratoře. Jak firma informovala ve čtvrtek, najde v nich uplatnění na 20 výzkumníků.

lab

Po ukončení podnikatelských aktivit farmaceutické firmy Pliva-Lachema se její prosperující část stala součástí německé skupiny Erba Diagnostics Mannheim a změnila svůj název na Erba Lachema.

„V uplynulých dvanácti měsících jsme se soustředili zejména na integraci v rámci nového koncernu. Do Brna jsme převedli veškerou výrobu i logistické operace z mateřského závodu v Mannheimu. Díky tomu u nás našla zaměstnání více než dvacítka nových lidí," uvedl jednatel společnosti Jaroslav Řehůřek.

„Nyní se chceme plně zaměřit na rozvoj. Do roka plánujeme vybudovat nové centrum pro vývoj moderních testů. Pracovat by v něm mělo 20 výzkumníků," odhalil Řehůřek plány do budoucna.

Jak dodal, firma pro tento účel koupila od bývalé Pliva-Lachema další objekt v areálu, který se chystá zrekonstruovat.

Libor Popela

Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.