Brno chystá na náměstí Svobody měsíční přehlídku jídla a pití

Brno, 12. září 2011 (MEDIAFAX) - Festival v centru dění, který znamená především měsíční gastronomickou přehlídku chutí, vůní a zážitků, zorganizuje letos podruhé na náměstí Svobody radnice městské části Brno-střed. Sdělil to starosta Libor Šťástka (ODS).

barmani-namesti_Svobody250

Festivalový program sestavili pořadatelé ze čtyř částí. „Začínáme ve čtvrtek 15. září třídenními slavnostmi piva. Uvedeme dvacítku pivních značek a k nim se na stáncích budou prodávat grilované a pivní speciality, sýry či klobásy," řekl Šťástka. Na odpoledne je podle něj vždy připraven doprovodný program se soutěžemi a vystoupeními pouličních muzikantů; vrcholem dění se pak mají stát nedělní produkce Železného Zekona a ohňová show.

Slavnosti jídla se uskuteční od 22. do 25. září. Umění svých kuchařů a barmanů představí 12 brněnských restaurací, barů, kaváren, kaváren a hotelů.

"Slavnosti vína, které jsme načasovali na období od 30. září do 7. října, přinesou prezentaci malých i velkých vinařství, kterých bude celkem patnáct," řekl starosta s tím, že týdenní přehlídku vín doplní stánky s občerstvením a s výrobky drobných řemeslníků.

Festival v centru dění zakončí od 10. do 16. října Slavnosti regionů: "Návštěvníci uvidí klasický řemeslný jarmark obohacený o především folklorní doprovodný program a o informace ze zajímavých tuzemských turistických míst," upřesnil starosta.

Jiří Nováček, foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...