Přehled manažerských vozů

Brno, 23. srpna - Není opravdu lehké si vybrat z pestré nabídky vozů, které autosalóny nabízejí. Každý správný manažer má vysoké nároky na vůz a podle toho zajisté vybírá ten svůj třeba i vysněný automobil. Právě tyto vozy jsou našlápnuté nejnovější technologií počínaje bezpečnostními prvky a konče audio video technikou. Nechte se příjemně naladit naší pestrou nabídkou vozů vyšší střední třídy, a pokud se vám nějaký z krasavců zalíbí, neostýchejte se obrátit na příslušného prodejce.

vozy-01


Volvo S60 a V60

vozy-02

Odvážnější design švédská automobilka dosud na silnice nevpustila. Svým tradicím se však nezpronevěřila. Nové Volvo S60 je nejbezpečnějším vozem, jaký kdy vyrobila. Stejná aura obklopuje i kombi V60, oba modely jsou tak ideálem pro rodiny, podnikatele i manažery fleetových prodejů. Takřka veškeré automobilky v současnosti představují svoje plány do budoucna, většina z nich však dbá pouze na rozšíření modelové palety. Nikoliv Volvo, jehož vize je jasně dána tradiční bezpečností. Plán švédské značky proto počítá s faktem, že po roce 2020 by v souvislosti s vozy Volvo již nemělo dojít k žádnému smrtelnému zranění. Prvním pilířem pro dosažení tohoto cíle se stala nová dvojice S60 a V60. Oba vozy jsou již v sérii vybaveny bezpečnostním systémem City Safety, který dokáže zabránit kolizím v rychlostech do 30 km/h. Na přání je však možné bezpečnostní paket navýšit o technologii Pedestrian Detection. Ta umí na základě senzorů a kamer umístěných v čelních partiích vozu předpovídat chování chodců a v případě potřeby začne samovolně brzdit. V rychlostech do 35 km/h dokáže riziko nehody zcela eliminovat, v případě vyšší rychlosti jej značně redukuje. Za pasívní bezpečnostní prvek by mohla být považována i škála efektivních motorů, jimž na straně ekologické vévodí verze DRIVe. Vybírat je možné také z dalších 3 výkonných dieselů a 5 benzínových jednotek, vrchol představuje T6 o výkonu 304 koní. Tato síla koresponduje s dynamickým vzhledem karosérie a kabinou, jejíž design byl ovlivněn závodními okruhy. S60 a V60 jsou tak v podstatě několika automobily v jednom, díky čemuž se jejich koupě vyplatí každému. Své uspokojení najdou aktivní rodiny i podnikatelé a manažeři, kteří firemní flotilu obohatí o vskutku povedený designový kousek plný bezpečnostních technologií.

vozy-03

Cena od S60 675 000 vč. DPH, V60 od 733 500 s DPH
Informace poskytl: Auto Palace BRNO
Podrobnější informace najdete na: www.autopalacebrno.cz

Audi A6

Karosérie nového Audi A6 je z velké části vyrobena z hliníku a vysokopevnostních ocelí, aby byla mimořádně lehká, pevná a bezpečná. Limuzína je 4,92 metru dlouhá a 1,87 metru široká, ale jen 1,46 metru vysoká, takže se může pochlubit nejsportovnějšími proporcemi ve své třídě. Na přání mohou být sedadla vpředu vybavena masážní a ventilační funkcí, zatímco speciální paket „Ambiente" osvětlení rozzáří interiér mnoha drobnými zdroji světla. Součástí sériové výbavy je velmi účinná automatická klimatizace a zdokonalený ovládací systém MMI Radio. Audi dodává na přání head-up displej, který promítá důležité informace do zorného pole před řidiče. Internetové služby, u nichž Audi spolupracuje s portálem Google, spojují posádku velké limuzíny s celým světem i za jízdy prostřednictvím mobilního telefonu. Bezpečnostní systém Audi pre sense je v mnoha případech schopen zmírnit následky nehody nebo srážku dokonce zcela odvrátit. Audi active lane assist pomáhá řidiči udržovat A6 ve vlastním jízdním pruhu a parkovací asistent převezme během parkovacího manévru řízení vozidla. Audi pro novou limuzínu A6 dodává pět výkonných a mimořádně úsporných motorů, z nichž dva jsou zážehové a tři vznětové TDI. Agregáty dosahují nejvyššího výkonu od 130 kW (177 k) do 220 kW (300 k). V porovnání s předchozími modely klesla spotřeba paliva u všech modelů, a to až o 19 procent. Nejúspornějším nabízeným motorem je 2.0 TDI. Ve spojení s manuálně řazenou mechanickou převodovkou vystačí v průměru se 4,9 litru paliva na 100 km, čemuž odpovídá hodnota emisí CO2 129 gramů na km. Manažerská limuzína může být vybavena koly s průměrem od 16 do 20 palců.

vozy-04

Cena od 991 100 Kč vč. DPH
Informace poskytl: Porsche Brno
Podrobnější informace najdete na: www.audivbrne.cz

Jaguar XJ

Přestože byl vznešený, drahý a krásný, jeho linie již působily v dnešní době archaicky. Do nové éry vstupuje Jaguar se svou vlajkovou lodí - modelem XJ inspirovaným sportovním duchem úspěšného sedanu XF. Jaguar XJ poskytuje velkorysý prostor pro cestující, jeho rozvor je úctyhodných 3 032 a v případě prodloužené verze dokonce 3 157 mm. Více než pětimetrová limuzína s moderním designem působí díky siluetě karosérie s tmavým zadním sloupkem a panoramatické střeše spíše jako kupé. Použitím celohliníkové karosérie vyráběné s využitím leteckých technologií je dosaženo snížení pohotovostní hmotnosti o 150 kg. Interiér kombinuje luxusní, precizně zpracované materiály s Hi-Tech výbavou. Přístrojový panel tvoří 12,3palcový monitor zobrazující virtuální analogové ukazatele s možností nastavení dle požadavků řidiče. Voličem automatické 6stupňové převodovky je otočný ovladač, který po nastartování vyjede ze středového tunelu. Díky němu můžeme ovládat výkonné a technicky dokonalé motory. I ten nejslabší – naftový agregát 3,0 V6D (202 kW / 275 k) disponuje vynikajícími dynamickými a ekonomickými parametry, vždyť 100 km/hod. dosáhne za 6,4 sekundy při kombinované spotřebě 7 litrů nafty. Přes jeho výborné parametry budou jistě kralovat nekompromisní, kompresorem přeplňované osmiválcové benzínové motory s výkony 283 kW / 385 k nebo 375 kW / 510 k. Sportovní charakter vozu podporuje přímější převod řízení, samosvorný diferenciál a především systém JaguarDrive Control umožňující jízdu ve skutečně sportovním režimu. Pokud právě netoužíte po sportovním zážitku, můžete vychutnat sametovou jízdu, kterou zabezpečuje vzduchové odpružení s tlumiči Adaptive Dynamics.

vozy-05

Cena od 1 642 000 bez DPH
Informace poskytl:
CARTec motor
Podrobnější informace najdete na: www.cartec.cz

Toyota Avensis

Spolehlivost, kvalita a bezpečnost. To jsou vlastnosti, které ctí každý produkt společnosti Toyota.

Automobil postavený na nové podvozkové platformě s větší šířkou působí v obou karosářských verzích – sedan i kombi – na jednu stranu velmi robustně, ale současně svěže. S modelem Avensis se představila nová generace zážehových motorů společnosti Toyota. Čtyřválce s objemy 1,6, 1,8 a 2,0 litru jsou vybaveny pokrokovou technologií Valvematic, spojující proměnné časování sacích i výfukových ventilů Dual VVT-i s možností plynulé změny zdvihu sacích ventilů. Tím se samozřejmě zvětšuje jejich účinnost, která přináší snížení spotřeby paliva až o 26 % při současném nárůstu výkonu až o pětinu. Nabídka motorů by nebyla úplná bez vznětových jednotek. Pro Toyotu Avensis jsou v nabídce čtyři motory D-4D (2,0 l a tři verze 2,2 l) s výkonovým rozpětím od 93 do 130 kW (126 až 177 k). U zážehových motorů je navíc k dispozici nová šestistupňová manuální převodovka. Pro vznětový motor 2,2 D-CAT-150 je k dispozici zcela nová šestistupňová automatická převodovka, která je vůbec první svého druhu u osobních vozů Toyota se vznětovým motorem. Avensis charakterizuje vysoká úroveň výbavy, což potvrzuje již základní stupeň Terra, kde najdeme manuální klimatizaci, elektrické ovládání oken vpředu a audio soustavu s rádiem a CD přehrávačem s podporou formátu MP3, šesticí reproduktorů a ovládáním na volantu. Na tento základní stupeň výbavy navazují další tři – Luna, Premium a nově Business Plus. Jak už název posledně jmenované výbavy napovídá, jedná se o skvělou volbu pro obchodníky a manažery. V otázce bezpečnosti je pro model Avensis samozřejmostí zisk nejvyššího ocenění pěti hvězdiček v testovací proceduře společnosti Euro NCAP.

vozy-06

Cena od 499 900 Kč vč. DPH + 1 000 l paliva zdarma
Informace poskytl:
C & K
Podrobnější informace najdete na: www.toyotabrno.cz

Mazda6

Mazda6 Facelift jako největší a nejluxusnější osobní vůz v evropské nabídce Mazdy klade důraz na pohodlí cestujících. Bohatá výbava verze GTA se zaměřuje jak na kvalitu interiéru, tak na dobrý pocit řidiče, když se blíží ke své Mazdě6. Je atraktivní, sportovní – a přitahuje pozornost. Interiér modernizovaného vozu Mazda6 vítá cestující tichem a všudypřítomným komfortem. Optimálně tvarované přední sloupky karosérie, vnější zpětná zrcátka a precizně slícované dveře napomáhají tomu, aby dovnitř pronikalo co nejméně aerodynamického hluku. Praktická zadní sedadla se systémem sklápění Karakuri jsou nadále k dispozici, přičemž se automaticky složí v poměru 60/40 prostým zatažením za páčky po stranách zavazadlového prostoru. Kromě toho se kryt zavazadlového prostoru Karakuri v kombi samočinně odsune při otevření pátých dveří a při zavření zase vrátí do původní polohy. Tento unikátní kryt například brání pronikání studeného/horkého vzduchu do interiéru při nakládání i vykládání zavazadel. Dobře vybavená Mazda6 nabízí bohatou výbavu už od základního stupně CE. Ve vrcholné verzi GTA a GTA plus pak už nechybí opravdu nic. Bixenonové světlomety s adaptivním systémem natáčení zvyšují bezpečnost vozu, která je pojištěna veškerými bezpečnostními systémy (ABS, TCS, ESP). Nechybí ani systém monitorování mrtvých úhlů, a pohodlí řidiče zabezpečí i asistent pro rozjezd do svahu. Pohodlí v interiéru pak umocní špičkový audiosystém BOSE® s osmi vysoce výkonnými reproduktory nebo Bluetooth® hands-free sada s bezdrátovým připojením pro hudební přehrávače. Praktický bezklíčový systém odemykání a startování tlačítkem také jistě všichni ocení.

vozy-07

Cena od 449 900 vč. DPH
Informace poskytl:
Auto Palace BRNO
Podrobnější informace najdete na: www.autopalacebrno.cz

Škoda Superb

Škoda Superb kombinuje díky patentované konstrukci dvoudílných pátých dveří TwinDoor praktické výhody karosérie liftback s elegancí karosérie sedan. V případě, že do zavazadlového prostoru odkládáte drobnější předměty, stačí otevřít samotné víko kufru jako u klasické karosérie typu sedan. Sklopením opěradel zadních sedadel lze kapacitu kufru zvětšit z 595 až na impozantních 1 700 litrů. Bi-Xenonové světlomety vynikají svítivostí a ve spojení s novým adaptivním systémem AFS (Adaptive Frontlight System), výsuvnými integrovanými ostřikovači, dešťovým senzorem nebo předními mlhovými světlomety s Corner funkcí se automaticky přizpůsobují osvětlení různým jízdním situacím, natáčejí se do zatáček. Škoda Superb může nabídnout až devět airbagů. Nabídku motorizací pro model Superb obohatil další agregát, a to nový dvoulitr TSI o výkonu skvělých 147 kW. Tento motor je dodáván ve spojení se šestistupňovou automatickou převodovkou DSG. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne bez problémů za 7,8 sekundy. Atributem tohoto agregátu je i příznivá kombinovaná spotřeba – 7,9 l / 100 km. Ke špičkovému vozu také neodmyslitelně patří silný motor. Vrcholem nabídky pohonných jednotek pro model Superb je šestiválec 3,6 FSI o výkonu 191 kW. Výběr zahrnuje ještě dva další agregáty – 1,4 TSI / 92 kW a výkonnější 1,8 TSI / 118 kW. V nabídce naftových motorů se nově nachází úsporný a přitom výkonný čtyřválec s technologií vysokotlakého vstřikování common rail 1,6 TDI CR DPF / 77 kW. Doplňuje již známou dvojici dvoulitrových agregátů common rail 2,0 TDI CR DPF o výkonu 103 kW, resp. 125 kW, s optimální délkou a tvarem řadicí páky je řazení velmi snadné. Standardem jsou šestistupňové manuální převodovky, výjimku tvoří pouze motor 1,6 TDI CR / 77 kW s pětistupňovou převodovkou.

vozy-08

Cena od 574 900 Kč vč. DPH
Informace poskytl:
Porsche Brno
Podrobnější informace najdete na: www.skodavbrne.cz

Citroën C5

Desing Citroënu C5 na vás zapůsobí na první pohled. Dlouhá přední kapota a co nejvíce „dopředu" předsunuté čelní okno společně s pozvolně klesající linií střechy postupně přecházející do víka zavazadlového prostoru vytvářejí nádherný dynamický a nezaměnitelný profil. I sportovně střižená záď varianty kombi označované jako Tourer vozu velice sluší. Nabídka pohonných jednotek začíná u benzínového turbomotoru 1.6 THP 155 koní vyvíjeného společně s BMW, pokračuje přes naftové motory 1.6 HDi 110 koní, 2.0 HDi s výkony 140 a 160 koní a 2.2 HDi o výkonu 200 koňských sil. Vrchol nabídky tvoří šestiválec 3.0 HDi s výkonem 240 koní. Mechanické převodovky mají 5 a 6 stupňů, robotizovaná a automatická nabízejí stupňů šest. O odpružení se dle motorizace starají klasické vinuté pružiny nebo hydrodynamické pérování s možností regulace světlé výšky. Při pohledu na standardní výbavu „základní" varianty označované jako Tendance (od 554 900 Kč) lze jen těžko uvěřit, že se vůbec nabízí vrcholná výbava Exclusive (od 614 900 Kč). Již ta totiž nabízí sedm (!) airbagů včetně kolenního, ESP + ASR + ABS + EBD + EBA, tempomat s omezovačem rychlosti, palubní počítač, dálkové centrální zamykání, automatickou dvouzónovou klimatizaci, LED diody denního svícení, mlhovky rádio CD/MP3 + 6 reproduktorů, bluetooth handsfree, USB vstup, 17" litá kola a mnohé další. Špičkové materiály a perfektní zpracování je součástí každého vozu. Nyní v akční variantě C5 Bussines s motorem 1.6 HDi 110 koní za 359 920 Kč bez DPH.

vozy-09

Cena od 359 920 Kč bez DPH
Informace poskytl:
BRNOCAR
Podrobnější informace najdete na: www.brnocar.cz

Volkswagen Passat

Passat je jako první vůz ve své třídě na světě nabízen se systémem rozpoznávání únavy řidiče, který je součástí sériové výbavy od výbavové linie Comfortline. Jako první Volkswagen má navíc i funkci nouzového brzdění City. Nový Passat nabízí ovšem ještě další finesy. Cíleným pohybem nohy za vozem se otevře zavazadlový prostor Limuzíny (Easy Open).

Dálkové světlomety u Passatu, pokud to provoz dovolí, budou neustále zapnuty. Na přání dodávaný asistent dálkových světlometů se jmenuje Light Assist. Nový Passat rozpoznává prostřednictvím přední kamery dopravní značky omezující rychlost a zobrazuje je na displeji v přístrojové desce. Rozpoznávání dopravního značení „vidí" kromě toho v rámci technických možností také zákazy předjíždění, o nichž je řidič také informován. V interiéru nelze přehlédnout ještě kvalitnější materiály, nová sedadla a výplně dveří a luxusní osvětlení. Všech deset motorů (77 kW / 105 k až 220 kW / 300 k) se může pochlubit výrazně nižší spotřebou. „Nejmenší" turbodiesel (1.6 TDI s výkonem 77 kW / 105 k) spotřebuje ve verzi Limuzína pouhých 4,3 l / 100 km, což odpovídá emisím CO2 114 g/km. Downsizing a technické inovace, jako například systém Start-Stop, zajišťují nejnižší hodnoty spotřeby také u zážehových motorů. Rovněž příkladná je jednotka 1.4 TSI (90 kW / 122 k), která se ve verzi BlueMotion Technology spokojí s pouhými 5,9 l / 100 km. Veškeré hodnoty pro Passat Variant leží na stejně dobré úrovni. Od poloviny roku 2011 bude v nabídce model 1.6 TDI BlueMotion, u nějž dojezd při objemu palivové nádrže 70 litrů a spotřebě 4,2 l / 100 km (emise 109 g/km) činí neuvěřitelných 1 666 kilometrů.

vozy-10

Cena od 576 800 Kč vč. DPH
Informace poskytl:
Porsche Brno
Podrobnější informace najdete na: www.volkswagenvbrne.cz

Ford Mondeo

Za tímto modelem značky Ford stojí výborný poměr ceny a užitné hodnoty, k němu se přidává excelentní podvozek se schopností bezpečně a komfortně vést vůz po jakémkoliv povrchu vozovky, vysoká úroveň řízení, nejmodernější technologie s ohledem na ekologii a především bezpečnosti – ta řadí Ford Mondeo na špici mezi plechovými ochránci posádky.

K nejmodernějším prvkům, které umožňují řidiči soustředit se na jízdu, přispívá systém BLIS pro hlídání mrtvého úhlu, varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu i adaptivní tempomat s detektorem bezpečné vzdálenosti.

Nicméně pouze tyto vlastnosti samy o sobě by jistě nezaručily tak výrazné úspěchy – těmi rozhodujícími elementy jsou především pocity posádky a řidiče, kteří tu jsou zkrátka doma. Poté co řidiči vše správně padne do ruky, stiskem tlačítka bezklíčového startování probudí ručku otáčkoměru a za klidného a úsporného běhu nejmodernějších pohonných jednotek s označením EcoBoost v případě benzínových či dieselových motorů Duratorq je Mondeo připraveno provést vás dalším řidičským zážitkem, který bude přesně takový, aby splnil vaše nejvyšší očekávání – Ford Mondeo zvládá s přehledem jak klidnou jízdu s vašimi dětmi do školy, tak splní i sportovní ambice a navíc si to budete užívat – jak vy, tak vaše Mondeo – protože Ford to opravdu umí.

Mondeo se vám představuje jako pětidveřová a čtyřdveřová limuzína i praktické kombi ve výkonovém spektru od 85 do 176 kW.

vozy-11

Cena od 469 990 Kč vč. DPH
Informace poskytl:
BRNOCAR
Podrobnější informace najdete na: www.brnocar.cz

Peugeot 508

Hlavním argumentem novinky Peugeot 508 je elegantní a nadčasový design. Ten je v harmonii s interiérem vyznačujícím se kvalitou provedení a technologickou vyspělostí. Za svoji ekologickou efektivitu vděčí tento vůz hlavně optimalizaci hmoty vozu, aerodynamice a vyspělosti pohonných jednotek. Motory s výkony od 82 po 150 kW (112–204 k) vynikají z hlediska spotřeby, emisí CO2 i reaktivity. Tato řada motorů, jejichž úroveň emisí začíná na 109 g CO2 / 100 km (u vozů vybavených systémem e-HDi), bude v budoucnu rozšířena o technologii HYbrid4 s výkonovým potenciálem 147 kW (200 k), pohonem 4 x 4 a s emisemi pouze 99 g CO2 / 100 km. Silnou stránkou vozu je také praktický zavazadlový prostor o objemu 545 l (515 dm3 podle normy VDA) u sedanu a 660 l (560 dm3 VDA) u SW. Po sklopení opěradel (jednoduchým pohybem ruky) se vytvoří rovná podlaha a objem se zvýší na 1 581 l (1 381 dm3 VDA) u sedanu a na 1 865 l (1 598 dm3 VDA) u SW. Z hlediska jízdních vlastností přináší Peugeot 508 neobyčejné potěšení z jízdy. Vůz je k dispozici se dvěma typy nápravového systému: novou přední nápravou typu pseudo-McPherson u většiny verzí, zajišťující vyvážený poměr mezi komfortem odpružení a vedením stopy, a přední nápravou s dvěma trojúhelníkovými rameny s oddělenou těhlicí u verze „GT" pro dynamičtější jízdu, vyhovující výkonům motoru 2.2 l HDi FAP 204 k.

vozy-12

Cena od 508 000 Kč vč. DPH
Informace poskytl:
Peugeot ČR
Podrobnější informace najdete na: www.peugeot.cz

Připravil: Karel Matoušek

Vyšlo v Brno Business & Style

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...