Manažeři upozorňují na zoufalý stav české ekonomiky a školství

Brno, 7. října 2013 – Odliv mozků, neznalost anglického jazyka, každým rokem zhoršující se vzdělávací systém, nestabilní politická situace České republiky jsou jedny z mnoha faktorů vyplývající ze zprávy o celosvětové konkurenceschopnosti, která hodnotí Českou republiku. O této zprávě a současné situaci české ekonomiky hovořili manažeři roku při svém setkání v Brně 7. října při příležitosti zahájení 55. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu a zasedání Sněmu Svaz průmyslu České republiky.

Manazeri-dav

„Dlouhodobě poukazujeme na špatný stav české ekonomiky a na špatně fungující státní správu, která je balvanem pro podnikání. Zároveň podáváme vládě a státní správě pomocnou ruku, ale ta není dlouhodobě přijímána. Proto se nad tímto tématem opět scházíme před volbami. Zatímco podniková sféra prokazuje výkonnost a konkurenceschopnost, politické reprezentace nejsou schopny se dohodnout na jednotném postupu napříč politickým spektrem a společně nastartovat dlouhodobé změny,“ zdůraznil stále trvající stav prezident České manažerské asociace Pavel Kafka.

Za alarmující považují manažeři český vzdělávací systém, který se v mezinárodních hodnoceních každý rok propadá o deset příček dolů.

„Do pěti let budeme mít v České republice zoufalý stav pracovních sil. Navíc nás silně ohrožuje odliv mozků do zahraničí,“ připomenul Jan Mühlfeit, který zodpovídá za reprezentaci Microsoft Corporation a styky s vládami, podniky, klíčovými partnery a akademickou sférou, jak po celé Evropě, tak i na globální úrovni a je novým mluvčím Klubu Manažera roku.

Zefektivnit je potřeba také českou vědu. Klub manažera roku „souhlasí s premiérem Rusnokem, který poukázal na to, že je potřeba také v české vědě oddělit zrno od plev, podívat se na projekty, které jsou neefektivní, ty zastavit a peníze dát tam, kde budou mít smysl.“


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN