Objevte Brněnské Vánoce jinýma očima

Brno, 8. prosince 2023 – Brňané a návštěvníci Brněnských Vánoc si oblíbili nově “oblečeného” draka. Vizuálními, ale i gurmánskými zážitky se to letos na vánočních trzích jen hemží. Rozšířená realita, Svátek světla nebo gurmánské nádvoří to jsou novinky, o které nesmíte přijít.

 DSC6744-Enhanced-NR-foto-Michal-Ruzicka-TIC-BRNO

„Naprostým top místem letošních Brněnských Vánoc je dozajisté brněnský drak, kterého studio NAHAKU obléklo do zimního svetru v brněnských barvách. Tato moderní designová instalace je typickou a zároveň zábavnou ukázkou toho, o co dlouhodobě usilujeme, dávat tradicím nový dech a zapojit nejen špičkové lokální umělce a kreativce, ale také brněnský důvtip. Dostala jsem už nabídku na celou módní kolekci pro brněnského draka od brněnských návrhářů. Myslím, že jsme stvořili nový fenomén a mohli bychom drakovi dopřávat stylové tematické kostýmy podobně jako Brusel svému čurajícímu chlapečkovi,” konstatuje pobaveně Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO, který Brněnské Vánoce organizuje.

„A pokud máte pořád málo, můžete si dopřát další dimenzi pohledu na vánoční Brno s využitím nejmodernější technologie s rozšířenou realitou, kterou pro nás vytvořili experti z Masarykovy univerzity,” dodává Janulíková.

Rozšířenou realitu si vyzkoušíte kdekoliv v centru Brna, kde najdete plakáty Brněnských Vánoc s QR kódem, stačí jej načíst pomocí chytrého telefonu. Přímo před vašima očima se pak rozhýbou motivy plakátů, a to i s originální hudební znělkou složenou speciálně pro Brněnské Vánoce. Motivů animací je více, můžete si je vyfotit nebo třeba natočit video a sdílením pobavit své přátele. Autory hudební znělky pro Brněnské Vánoce jsou Tomáš Kelar z kapely Midi Lidi a Ondřej Mikula, zvaný Aid Kid.

Projděte pod brněnským drakem a vstoupíte do brněnského gastronomického ráje! Nové Gourmet Vánoce ohromí vaše oči stylovou vánoční výzdobou a hlavně vaše chuťové pohárky skvělým vánočním menu. Devět prodejců, kteří jsou součástí gastronomického průvodce Gourmet Brno, připravilo vánoční nabídku vycházející z jejich originálních konceptů a navíc každý týden chystají dva tematické dny. Můžete tak ochutnat různé pochutiny vždy s jednou speciální ingrediencí, jako je například levandule, chilli či tonka fazole.

Na nádvoří můžete vyrazit i s dětmi, vyřádí se zajisté v sousedící Vánoční vesničce. Každý pátek od 14.00 do 18.00 si zde užijí workshopy s VIDA! science centrem, každou sobotu mezi 14.00 a 17.00 budou tvořit se Zoo Brno, ve středu 6. 12. ve 14.00–18.00 připravuje program Ženský vzdělávací spolek Vesna a 13. 12. Moravská galerie v Brně.

Pokud vyrazíte na trhy, vybavte se informacemi z webu brnenskevanoce.cz a nainstalujte si aplikaci Brněnské Vánoce. Je to nejen užitečné, ale i výhodné. Najdete snadno program a dobře se zorientujete na všech vánočních trzích, navíc od začátku prosince si každý den můžete rozbalit jeden dárek v adventním kalendáři. Různé slevy vám přináší stánkaři, vyrazíte výhodně ale i do Brněnského podzemí.

Vizuální zážitky vyvrcholí v předvečer zimního slunovratu 21. 12. na Kraví hoře Svátkem světla. O zimním slunovratu Slunce umírá a pozemský svět se nakrátko ocitá bez ochrany před démony i dušemi zemřelých. Jedinou spolehlivou obranou je světlo. Hvězdárna a planetárium Brno spolu se studiem VISUALOVE vztyčí nad Brnem zářící ochranný štít, který město ubrání před silami temna a zajistí mu prosperitu v dalším roce. Generátor obranného světla se spustí od 17.00 do 22.00 a bude simulovat křehkost polárních září.

Zdroj a foto: TIC BRNO, Michal Růžička


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...