Zoo Brno bude prodávat unikátní eurobankovku s motivem smějících se vlků

Brno, 16. listopadu 2023 - Speciální emise suvenýrových eurobankovek k 70 letům Zoo Brno jde do prodeje. Zájemci mohou přijít v pátek 17. 11. k Exotáriu, kde bude eurobankovka s celosvětově známým motivem smějících se vlků k dostání. Kromě toho jsme pro děti připravili kreativní dílničky s výrobou vánočních ozdob, chybět nebudou ani komentovaná krmení.

1-eurobankovka Zoo Brno

„Domnívám se, že 70. výročí Zoo Brno je ideální příležitostí k vydání takto originálního dárku. S touto grafikou a motivem tří smějících se vlků je to poslední předmět, který jsme k oslavě připravili. Lidé tak mají jedinečnou možnost pořídit si památku k výročí otevření zahrady. Eurobankovka se opravdu povedla a pevně doufám, že ji ocení jak sběratelé, tak třeba zájemci o koupi netradičního vánočního dárku,“ uvedla ředitelka brněnské zoo Radana Dungelová.

Suvenýrové eurobankovky máme zatím v plánu prodávat přímo v zoo pouze jeden den, a to už tento pátek 17. 11. Vše odstartuje v devět hodin u pavilonu Exotárium. Hned od rána s prodejem těchto unikátních předmětů pomůže náměstek primátorky města Brna Jaroslav Suchý. „Celoroční oslavy 70 let brněnské zoo byly krásné i náročné zároveň. Zahrada připravila řadu akcí, jejichž vrcholem byla povedená Zahradní slavnost začátkem září. Zakončení oslav bude opravdu stylové. Jsem rád, že se ho mohu osobně zúčastnit a zoo tak podpořit,“ řekl Suchý.

Vlky jako meme zpopularizovala na různých sociálních sítích řada uživatelů. „Zoo mám pod okny a těší mě, jak se posouvá a vylepšuje. Na místě starých klecí postupně vznikají nové přírodní expozice. Majestátní arktické vlky chodím fotit a pozorovat mnoho let. Jejich výběh je členitý, zajímavý a nabízí skvělé podmínky pro život a přirozené projevy zvířat. Navíc se zde výborně pořizují fotky,“ pochvaluje si autorka původního snímku, brněnská amatérská fotografka Zoo_Snapper.

Nebudu to ale jediný program v rámci svátečního dne. Od 11 do 15 hodin budou v provozu dílničky pro děti. Svou kreativitu mohou ukázat při výrobě vánočních ozdob z přírodních materiálů.

PRODEJ EUROBANKOVEK
Kdy: 17. 11. 2023 od 9:00
Kde: Zoo Brno, u pavilonu Exotárium
Jak: Od čísla 1-100 max. 2ks/os, bez možnosti výběru čísla, nad číslo 101 neomezeně, bez možnosti výběru čísla
Cena: 80 korun, platba bude možná hotově i kartou
Motiv: 70 let Zoo Brno, foto tří smějících se vlků (celosvětově známý meme)

VÁNOČNÍ DÍLNIČKY
Od 11 do 15 hodin v sále správní budovy. Děti i rodiče se mohou těšit na výrobu vánočních ozdob z přírodních materiálů.

KOMENTOVANÁ KRMENÍ
10.00 – medvěd kamčatský
11.00 – pekari bělobradý
12.15 – takin indický
13.00 – pavilon Exotárium – vnitřní prostory
14.00 – tapír jihoamerický, kapybara
15.00 – bizon

Zdroj a foto: ZOO Brno


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...