Halloween v zoo láká na dýně zdarma, věštkyně i novou expozici pro manuly

Brno, 27. října 2023 – Konec října už má řada lidí spojený s návštěvou zoo v Bystrci a vydlabáváním dýní, soutěžemi a atrakcemi. I letos mohou všichni v sobotu 28. října přijít na Mniší horu a užít si Halloween v Zoo Brno. K dispozici bude 500 dýní zdarma.

dyne tykve halloween

„Kromě oblíbených komentovaných krmení, dlabání dýní nebo světelné show jsme se letos zaměřili také na to, aby si návštěvníci uvědomili, jak křehká příroda může být a že přežití živočišných druhů není samozřejmost. Po celé zoo bude stezka vyhynulých zvířat, kde se zájemci mohou podívat, která zajímavá zvířata už nikdy neuvidíme ve volné přírodě a proč tomu tak je. Osudy například korouna bezzubého, vakovlka tasmánského, alky velké nebo klokana měsíčitopísčitého určitě stojí za pozornost. Zoologické zahrady jsou celosvětově nepostradatelnými institucemi v ochraně biodiverzity a jednou ze zásadních rolí zoo je také vzdělávat, nabízet a upozorňovat na smutné příběhy, abychom předešli jejich opakování,“ řekla ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová.

Radostnou událostí bude otevření zrekonstruované expozice pro manuly. „Naše dva páry těchto pozoruhodných kočkovitých šelem budou mít téměř dvojnásobný prostor. Díky opravdu rozsáhlé opravě se také výrazně zvýší kvalita života manulů. Nám to zase umožní lepší oddělování a manipulaci při případném narození mláďat,“ uvedla Dungelová. Práce stály 620 tisíc korun a více než polovinou nám na ně přispěli naši příznivci a návštěvníci. „Vážíme si jejich zapojení. Není úplně samozřejmé v dnešní době pomáhat tak zásadním způsobem. Moc jim děkujeme, opravdu si toho nesmírně ceníme,“ doplnila Dungelová.

Zásadní roli v podpoře tohoto projektu sehrál Jaroslav Vajgl alias Těhotnej kuchař, který se na jaře na jeden den zapojil do chodu zoo a například chystal krmení pro zvířata. Jeho videa výrazně pomohla vybrat tolik finančních prostředků.

Halloweenskou klasikou je v brněnské zoo dlabání dýní v Beringii. Tentokrát jich bude k dispozici 500 zdarma. Jen poprosíme účastníky, aby si přinesli vlastní nářadí, vše ostatní už zařídíme. Chybět nebude ani soutěž o nejhezčí dýni, koncert, věštkyně, tvořivé dílnička pro děti a už zmíněná komentovaná krmení.

Zoo bude otevřená až do 19 hodin, poslední vstup bude možný v 17 hodin. Kdo by si chtěl zpříjemnit cestu k velbloudům, může využít vláček, který bude v provozu.

Foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...