Seniorská obálka dokáže zachránit život, je i v kapesní verzi

Brno, 5. května 2021 – Seniorská obálka je jednoduchý formulář nejen pro seniory, ale pro každého člověka. I proto je nyní k dispozici nová kapesní verze. Do formuláře se zapisují nejdůležitější informace týkající se zdravotního stavu člověka. Většinou se jedná o vyskytující se alergie a užívané léky. Nově se do formuláře vypisují i informace o očkování. Město Brno jich pořídilo 50 tisíc a nyní je rozdává v očkovacích centrech. Obálky pořizují i některé městské části.

seniorska obalka

„Město Brno nově pořídilo 50 tisíc malých i velkých seniorských obálek. Formulář prošel změnami, nově je možnost vyplnit údaje o očkování, změnila se grafika a přibyla nová kapesní verze, která může být zdravotníkům užitečná při úrazech nebo jiných zdravotních komplikacích přímo na ulicích. Rozhodli jsme se, že 35 tisíc obálek budeme distribuovat lidem v očkovacích centrech. Zbývající počet máme volně k dispozici na Odboru zdraví na Dominikánském náměstí 3,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna.

Kapesní verze obálek se rozhodla pořídit i městské část Brno-střed
„Oceňuji, že Brno distribuuje obálky v očkovacích centrech, kde se mohou dostat k co nejvíce lidem, kterým pak mohou v kritické chvilce významně posloužit. Nyní míří 20 tisíc kusů do očkovacího centra na Výstavišti, 10 tisíc do Vojenské nemocnice a 5 tisíc do Fakultní nemocnice u sv. Anny. Jako městská část Brno-střed jsme pořídili tisíc kapesních verzí obálek.

Velké obálky máme také ještě v zásobě, pořizovali jsme je zhruba před rokem. Obě verze si mohou občané vyzvednout na Miniúřadě Brno-střed v ulici Dominikánská 2,“ uvedla radní pro sociální a zdravotní oblast městské části Brno-střed Marie Jílková.

Vyplněný formulář se umisťuje na dobře viditelné místo
„Nová kapesní verze je určena pro umístění do peněženky. Byla připravena na základě ohlasů z terénu. Obsahuje nejnutnější informace o zdravotním stavu jako třeba chronická onemocnění nebo užívané léky, ale je zde i kontakt na lékaře. Seniorská obálka slouží záchranářům a ostatním pracovníkům Integrovaného záchranného systému při poskytování první pomoci. Informace získané z obálky mohou být v rozhodujícím okamžiku klíčové. Obálka má mezinárodní platnost a každý pracovník IZS ví, k čemu obálka slouží a kde ji má hledat. Důležité je, informace uvedené ve formuláři neustále aktualizovat,“ doplnila Jílková.

Seniorská obálka, nebo také I.C.E. karta je společným projektem Záchranné služby, Ministerstva práce a sociálních věcí, krajů a obcí a je určená především seniorům, ale pomoci může každému bez ohledu na věk, zejména lidem s chronickým onemocněním, nebo osaměle žijícím.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události