Rodiče, pozor! Třetina táborů se v Lužánkách obsadila za pouhý týden

Brno, 21. ledna 2021 – Velký zájem o pobytové a příměstské tábory o letních prázdninách se opět potvrdil. Středisko volného času Lužánky spustilo přihlašování v polovině ledna jako obvykle a z téměř dvou set padesáti je po týdnu plně obsazených skoro devadesát táborů. Na většině z nich jsou ještě místa pro náhradníky. Jaké tábory jsou nejoblíbenější a jakou novinku si připravilo největší a nejstarší volnočasové středisko v Česku?

luzanky svc letni tabor kemp

Starat se o zvířátka, vařit, tvořit v ateliéru a kutit v dílně, šít, programovat, učit se cirkusáckou akrobacii anebo si užít adrenalin v lanovém centru. Právě tak budou trávit letní prázdniny děti, které už rodiče přihlásili na příměstské a pobytové tábory v SVČ Lužánky. Tyto aktivity patří už tradičně k nejoblíbenějším a nejrychleji obsazeným.

Každoročně se lužánecká nabídka dvou set příměstských a čtyř desítek pobytových táborů rozroste o zajímavá témata. Malí i velcí táborníci se letos mohou těšit na Školu čar a kouzel s Harrym Potterem, Malou mořskou vílu, piráty, dinosaury, na let do dalekých galaxií, mistrovství v různých sportovních disciplínách nebo dobrodružství inspirované pevností Boyard.

„Zájem o letní tábory jen dokazuje, jak máme nyní všichni silnější potřebu lidského kontaktu. Proto jsme nachystali širokou nabídku táborů tak, aby se mohly uskutečnit s ohledem na podmínky a případná opatření. Nově se zaměříme na english friendly tábory určené i dětem, které neumí česky,“ uvedla zástupkyně ředitele pro pedagogiku SVČ Lužánky Petra Rychecká.

Označení „english friendly“ je běžné u mnoha lužáneckých kroužků, letos se rozšíří také na táborovou nabídku. Tyto tábory budou vedené v češtině, ale lektoři mohou do programu zapojit i děti, které porozumí instrukcím v anglickém jazyce.

Středisko volného času Lužánky nabízí v létě aktivity pro děti od 4 do 16 let, některé jsou i pro dospělé do 21 let. Rodiče mohou vybírat z příměstských táborů na deseti místech v Brně a okolí, kde se tvoří, poznává, sportuje, věnuje multimédiím, technice, hudbě a jsou zaměřené na konkrétní témata. Anebo mohou volit z pobytových táborů v přírodě. Děti zavítají třeba na Vysočinu, do okolí Olomouce nebo lomů v Jižních Čechách


Související články:

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  3  4
  5  6  7  8  911
12131415161718
19202125
26272829  
Nejbližší akce
30.09. Večer s kytarou: Igor a přátelé..
13.10. Agadir uvádí... Moravské souzpěvy..
22.10. ASTROVÍKEND - Dny tajemna a zdraví..