VUT- nakladatelství Vutium

V zoo už mají konečně jasno: Lvice Kivu porodila samečka a samičku!

mladata lva konzskeho brno zooBrno, 12. února 2018 - Týdny netrpělivého čekání jsou u konce. Veterinář konečně určil při první prohlídce pohlaví dvou lvíčat, která se narodila na konci loňského roku. Lvice Kivu vychovává samce a samici. „Mláďata jsme zvážili, naočkovali, očipovali a samozřejmě jsme také zjistili pohlaví. Mají to hezky rozdělené, jedno lvíče je kluk, druhé holka. Kivu se o ně skvěle stará, i když rodila poprvé,“ řekla kurátorka chovu savců Zoo Brno Dorota Gremlicová.

Chovatelé přitom podle velikosti a chování mláďat tipovali složení smečky naprosto přesně už před dvěma týdny. Malý samec váží necelých sedm kilogramů, samička je o něco lehčí. „Kivu mláďata mírně přenášela, protože po porodu hned viděla a byla od pohledu větší, než je obvyklé,“ uvedla kurátorka.

Dvojčata zatím nemají jména, ale to se brzo změní. Jedno budou moci vybrat návštěvníci a příznivci Zoo Brno od konce února na našem webu a facebookové stránce. Druhé jméno zvolí kmotr.

Lvíčata se narodila 29. prosince, první přišlo na svět v 19:53, druhé ve 23:55. Pro Kivu je to první zkušenost s porodem a starostí o potomky, o které se teprve učila a učí pečovat.

Samice lva konžského (Panthera leo bleyenberghi) Kivu se narodila 12. 10. 2012 v portugalském Lisabonu. Do Zoo Brno přijela 11. 7. 2017 z ústecké zoo. Lolek na Mniší horu přicestoval přesně o týden později z polského Gdaňsku, kde se také 14. 7. 2015 narodil. Poslední narození lvů se v Zoo Brno datuje do roku 1993.

lvicata brno zoo

Foto: Zoo Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

MORAVSKÝ VINAŘSKÝ PODZIM 2018