Na hvězdárně chystají oslavu Měsíce, připlavou i akvabely

Brno, 12. července 2017 - V noci z pátku 14. července na sobotu 15. července můžete na Kraví hoře oslavit existenci našeho Měsíce. Připraveny budou projekce v digitáriu, světelná instalace a light painting v prostoru přilehlého parku anebo scénické osvětlení koupaliště. Měsíční noc začíná ve 21.00, skončí po druhé hodině ranní a uskuteční se za každého počasí.

„Oslavě existence Měsíce bude věnována noc ze 14. na 15. července. Díky digitáriu Hvězdárny a planetária Brno, uskupení VISUALOVE a sportovně-rekreačnímu areálu zaplaví Kraví horu nejen přirozené měsíční světlo, ale také umělé světlo pozemské. Návštěvníci budou proplouvat městským parkem a sledovat jeho interakci s vodou, vzduchem i zemí. Jedná se přitom již o druhou takovou oslavu, na tu loňskou dorazilo několik tisíc lidí,“ řekl Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno

Náš vesmírný soused je často opomíjenou ozdobou oblohy. A přitom… Měsíc je z planety Země zrozený. Před 4 miliardami 570 miliony roky se zformoval z trosek po srážce Prazemě s tělesem o velikosti dnešního Marsu. Byla to výhra v kosmické loterii! Jen díky němu nedochází k prudkým výkyvům počasí, jak je zvykem na jiných planetách. Asistoval také v příchodu nás pozemšťanů – přílivy a odlivy pomohly vodním živočichům na souš. Zcela jistě v podobě obrovského štítu vychytal mnohé vražedné planetky. Není divu, že jej pozemšťané před půlstoletím navštívili. Stal se Mount Everestem našeho vesmírného okolí. Jediným tělesem mimo planetu Zemi, kterého se dotknula lidská noha.

A na co vše se můžete těšit? V digitáriu Hvězdárny a planetária Brno se bude s půlhodinovými odstupy promítat představení Do vesmíru a zase zpátky o dopadech kosmického průmyslu na náš každodenní život. Neméně zajímavý program nabídne park. Rozjímat můžete u obří světelné instalace na principu stínohry. U stanoviště light paintingu otestujete svoji kreativitu a vytvoříte nádherné světelné obrazce. Večer doprovodí i taneční ohnivé show a dílničky stínového divadla. Za příznivého počasí se dokonce v zářící vodě v bazénech na koupališti dorazí i juniorské reprezentantky – akvabely!

Praktické rady k Měsíční noci na Kraví hoře

  • Akce začíná v pátek 14. července ve 21.00 a končí v sobotu 15. července v 02.00.
  • Vstup zdarma (vyjma bazénu). Dbejte pokynů organizátorů.
  • Určitě se teple oblečte. Noci jsou chladné, padá rosa!
  • V digitálním planetáriu se můžete podívat na představení Do vesmíru a zase zpátky. Projekce začínají přibližně každých 30 minut.
  • V prostoru parku se připojíte k light paintingu a vychutnejte si světelnou instalaci. Na facebooku pak proběhne soutěž o nejzajímavější obrazec.
  • Dočkáte se i taneční ohnivé show a dílničky stínového divadla.
  • Pokud budete mít plavky, můžete se smočit v zářící vodě v bazénech na koupališti (vstupné 50 Kč). Vystoupení akvabel proběhne ve 22.00, 22.30 a 23.00.

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Únor 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
111213151617
1819202224
25262728   
Nejbližší akce
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
23.02. Den, kdy se mám ráda..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..
29.03. Vesmírnosti..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN