Do brněnské zoo dorazila lvice Kivu, samec za ní přijede z Polska

Brno, 12. července 2017 - V úterý 11. července přicestovala z Ústí nad Labem do brněnské zoo samice lva konžského. Jmenuje se Kivu, narodila se v roce 2012 v portugalské Zoo Lisabon a do Zoo v Ústí přišla o dva roky později. Společnost jí bude dělat lev Lolek, který přicestuje z polské Zoo Gdaňsk o pár týdnů později.

„Na návrat lvů do Brna se připravují jejich budoucí chovatelé, ale i samotná zvířata. Zatímco chovatelé se seznamují s novým zařízením a chovatelskými podmínkami v domovských institucích obou lvů, aby jim co nejvíc usnadnili stěhování, Kivu s Lolkem se učí používat přepravní bedny, aby do nich před transportem uměli nastoupit bez uspání,“ doplnil ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Lvice Kivu, která přijede jako první, se po příjezdu začne seznamovat s ubikací a bude čekat na samce. Samec Lolek, který se v Gdaňsku narodil v roce 2015 je zvyklý na život ve větší skupině, složené z jeho rodičů a sourozenců. Těžko by sám snášel první dny života v novém, neznámém prostředí a proto dorazí později. Oba lvi budou mít v ubikaci k dispozici vlastní box a seznamovat se budou přes kontaktní místo. Teprve po asi dvou týdnech se poprvé setkají na odstavném dvorku. První přímý kontakt může být bouřlivý, ale chovatelé budou připraveni situaci zvládnout.

„Při výběru zoologické zahrady, která poskytne lvy do naší nové expozice, jsme hledali takovou, která chová lvy konžské, poddruh pocházející z oblasti Kalahari,“ vysvětluje Hovorka. Lví areál bude totiž součástí komplexní expozice Kalahari, představující zvířenu ze suchých oblastí jihozápadní Afriky, v jejímž středu se nachází poušť Kalahari. Stejně jako další tři velké expoziční soubory – Beringie, Karibik a Wallacea – vzniká i Kalahari podle generelu výstavby, který vychází ze Strategie rozvoje Zoo Brno, schválené zřizovatelem v roce 2006. Novou expozici lvů brněnská zoo slavnostně otevře 26. srpna 2017 a předá lvy jejich adoptivním rodičům - energetické společnosti SPP.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)