V brněnské zoo se narodila paterčata arktických vlků

vlk arkticky zoo brnoBrno, 12. června 2017 - Smečka vlků arktických se v brněnské zoologické zahradě rozrostla o jednoho kluka a čtyři holky. Mláďata se narodila v polovině dubna a už nyní je návštěvníci můžou vidět v jejich venkovní expozici. Kromě těchto mláďat jsou ve vlčí smečce ještě další čtyři samci, kteří se narodili loni v květnu, a také rodiče paterčat – samec Luděk a samice Velká.

Vlk arktický žije ve velmi chladných oblastech - tundry ostrovů severně od kanadského pobřeží a severní Grónsko. Přežívá v teplotách pod bodem mrazu, v silném větru a často dlouhé týdny bez potravy. Chladnému podnebí je vlk arktický dobře přizpůsobený, na rozdíl od jiných poddruhů vlků má hustší srst a kratší čenich, končetiny i uši.

Vlci žijí v přísně organizovaných společenských skupinách. Díky tomu mohou společně lovit a také se bránit území náležící smečce. Jejich úspěch při lovu spočívá ve vytrvalosti - když je třeba, pronásledují kořist celý den a noc. Nedovedou však běhat příliš rychle. V lidské péči se dožívají až dvaceti let.

vlk arkticky zoo brno banner

Foto: Zoo Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit