Městská koupaliště zahájila sezónu, připravena je řada novinek

kokupaliste rodinaBrno, 5. června 2017 - Chvíle klidu v horkých dnech se nejlépe tráví u vody a na letní radovánky jsou připravená také brněnská koupaliště pod správou městské společnosti STAREZ-SPORT. Sezónu zahájila v sobotu 3. června. Vyrazit můžete na Riviéru, do Zábrdovic, Aquaparku Kohoutovice nebo za Lužánky.

Riviéra táhne nejvíc
Každé místo nabízí jedinečné možnosti, i když nejžádanější lokalitu představuje tradičně rozsáhlý přírodní areál Riviéra se třemi různě hlubokými kaskádovitými bazény v umělém říčním korytu. Prostředí přímo vybízí pro hrátky rodičů se svými ratolestmi, pro které je připravené dětské hřiště, trampolína nebo skluzavka. Zájemci si zahrají beachvolejbal, ruské kuželky, pétanque, badminton i stolní tenis.

Mezi novinky nadcházející sezóny patří zkušební hodiny cvičení na paddleboardech, v červenci vystoupí na koupališti akvabely z Tesly Brno. Nejvíc akcí provozovatel tradičně zaměřil na děti, jako každoročně s Rádiem Krokodýl pořádá Léto v plném proudu. Na Riviéře se uskuteční také čtyři turnusy příměstských táborů, při nichž děti rozvíjejí pohybové dovednosti ve vodě i na suchu. Čekají na ně běh, míčové i lanové hry a také výlety do přírody.

Na Riviéře vyrostly nové pokladny se zázemím pro ochranku a také záchody pro veřejnost. Po skončení sezóny pak od září začne rozsáhlá rekonstrukce koupaliště, které dostane nerezové bazénové vany, skluzavku, tobogán a provazové atrakce nad hlubokým bazénem. Cena vstupného se letos nezvyšuje.

V Zábrdovicích vyrostla zóna pro nudisty
Zábrdovice zvou děti k dovádění na nové skluzavce ve tvaru berušky v brouzdališti i rozšířené dětské hřiště s pískovištěm a houpačkami, vyhledávané atrakce představují vlnobití či tobogán. „Zábrdky jsou pro mě v Brně opravdu jasná volba, užívám si tam pohodu. Je to čisté a bezpečné koupaliště. To není žádná reklama, mluvím ze srdce,“ popisuje známý brněnský fotbalista Petr Švancara.

Přes prázdniny v případě pěkného počasí bude opět ráno patřit kondičnímu plavání, a to vždy ve středu a pátek od 7 do 8.45 hodin. Od minulého roku má koupaliště vyznačené dvě zóny pro kuřáky, jinde v areálu je kouření zakázáno. Novinku představuje zóna vyhrazená pro opalování bez plavek, která se nachází na horní terase budovy koupaliště. K dispozici jsou sprchy, lehátka a slunečníky.

Koupaliště Zábrdovice mírně zdražuje vstupné: základní o deset korun, odpolední dětské a seniorské o patnáct korun. Takže dospělí za celodenní vstup zaplatí 110 korun místo 100, děti od šesti do čtrnácti let odpoledne zaplatí 40 korun místo 25.

V Kohoutovicích se vykoupete i na střeše...
Jediný brněnský aquapark v Kohoutovicích bývá v létě velmi žádaný pro jeho střešní bazén, který otevírá vždy od 12 do 18 hodin. Zábavu nabízí devadesátimetrový tobogán, divoká řeka i dětské brouzdaliště s vodním hřibem. Rekreační bazén uvolní návštěvníky pomocí masážních trysek, perličkových roštů či vodních chrličů. Chvíle pohody zpříjemní finská sauna, parní sauna nebo vířivka.

Na návštěvníky v letních dnech myslí také Bazén za Lužánkami, který otevírá terasu přístupnou přímo z bazénové haly. K dispozici jsou sprchy, lehátka i slunečníky.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína