Grand Prix zachráněna, pojede se v Brně dalších 5 let

Brno, 13. ledna 2016 - Veřejný sektor se stane pořadatelem Grand Prix ČR v letech 2016 až 2020. Zástupci „Spolku pro GP“, který vznikl v říjnu 2015, podepsali v pondělí 11. ledna promotérskou smlouvu se společností Dorna Sports. Smlouvu podepsali výkonný ředitel společnosti Dorna Sports Carmelo Ezpeleta a jihomoravský hejtman Michal Hašek a primátor města Brna Petr Vokřál jako zástupci Spolku pro GP ČR Brno.

„Chtěl bych na prvním místě poděkovat ministryni školství Kateřině Valachové, protože nebýt jejího vstupu do jednání a následného angažmá celé vlády, tak bychom zde dnes neseděli. Nebylo by v možnostech pouze kraje a pouze města Brna dát takovéto garance a být dnes u podpisu pětileté smlouvy, která naplňuje sen řady tisíců fanoušků motorismu o tom, že Velká cena v Brně se jede dál. Velké poděkování patří společnosti Dorna za trpělivost. Jsem rád, že ta více než roční jednání nakonec dnes vrcholí podpisem smlouvy,“ uvedl hejtman Michal Hašek, jenž poděkoval také předsedkyni představenstva Automotodromu Brno Ivaně Ulmanové.

„Jsem velmi rád, že se tady scházíme, jednání trvalo  několik měsíců a bylo složité ani ne kvůli tomu, že by bylo těžké se dohodnout, ale proto, že bylo nutné do smlouvy inkorporovat velmi mnoho věcí. Chtěl bych vyjádřit především díky paní ministryni Valachové, panu hejtmanovi Haškovi a panu primátorovi Vokřálovi za to, že podnikli tuto iniciativu ve vytvoření Spolku a podpisu této smlouvy. Pro nás jako firmu, která organizuje Moto GP, je velmi důležité, aby brněnský okruh, tak významný a zásadní, byl součástí kalendáře závodů v následujících letech. Proto bych chtěl ještě jednou poděkovat Vládě České republiky, Jihomoravskému kraji, městu Brnu a Autodromu Brno za to, že jsme mohli dosáhnout takovéto dohody,“ sdělil Carmelo Ezpeleta.

 Podepsání promotérské smlouvy umožní Spolku pokračovat v přípravě na konání závodů v letošním roce i v letech dalších. Klíčová budou především výběrová řízení na technické zajištění samotného závodu podle požadavků promotérské společnosti. V nich se předpokládá účast Automotodromu, s nímž je podepsána nájemní smlouva na konání závodů. Výše nájmu je 28 milionů korun za rok. Výše zalistovacího poplatku nepřesáhne v průměru 4,1 milionu eur ročně.

Po podepsání promotérské smlouvy bude možné zahájit předprodej vstupenek na letošní Grand Prix. V první vlně bude zahájen předprodej vstupenek na přírodní tribuny. Ceny byly v první vlně zachovány na stejné úrovni jako v roce v roce 2015 stejně jako rozdělení tribun na zóny SILVER a GOLD.

Online předprodej vstupenek na přírodní tribuny odstartuje souběžně s veletrhem Regiontour 14. 1. 2016. Za výhodnější ceny budou vstupenky k dispozici i v průběhu veletrhu Motosalon, který se v Brně koná od 3. do 6. 3. 2016. Poté od 7. 3. naváže druhá vlna předprodeje.

Všechny informace najdou fanoušci dál na webové stránce www.czechgp.com, kterou provozuje Automotodrom Brno. „Cílem nás všech je, aby fanoušci změny pocítili co nejméně. Proto jsme se dohodli s vedením TIC, že dál budeme poskytovat informační servis tak, jak byli návštěvníci Grand Prix zvyklí,“ doplnila předsedkyně představenstva Automotodromu Ivana Ulmanová. Aktuální informace k ročníku 2016 jsou na stránce k dispozici už nyní v češtině, angličtině a němčině.

Zdroj: JMK


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)