Hvězdárna láká na noční pozorování hvězd

hvezdarna pozorovani hvezd brno tom trojanBrno, 7. května 2015 - Hvězdárna a planetárium Brno není jen místem, kde najdete stroj na vizuální zázraky – digitárium. Je také místem, odkud se lze vydat mezi hvězdy. Obloha nad Brnem je sice vinou světelného znečištění více než světlá, ale i tak se dostanete na celou řadu zajímavých míst. Ostatně, komu by se nelíbil pohled na hvězdy? A kdo by nechtěl ochutnat alespoň kapku z jejich tajemných ingrediencí? Na Kraví hoře jsou připraveni skvělí průvodci, špičkové dalekohledy.

Asi to bude hned při první návštěvě, ale dříve nebo později uvidíte krátery na Měsíci, barevné dvojhvězdy, hvězdokupy a dokonce galaxie složené ze stovek miliard hvězd. Ty nejbližší objekty od vás budou vzdáleny jen desetiny světelné sekundy, ty nejvzdálenější miliony světelných let.

Komentovaná pozorování večerní oblohy se konají od středy do soboty v dubnu vždy od 21 hodin. Skrz mraky ale ani ty nejlepší dalekohledy neprohlédnou, takže k úspěšné procházce je nezbytné příznivé počasí. A protože se pozorování odehrává venku pod oblohou, určitě se dobře oblékněte. Více na webu hvezdarna.cz.

Ilustrační foto: Tomáš Trojan


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN