Který z kutilů letos získá titul Kábrmana roku?

Brno, 20. března 2015 - Kutilská soutěž Kábrman roku běží na Brněnsku již šest měsíců a kvapem se blíží její závěr. Dne 30. dubna amatérští kutilové a kutilky ukončí své klání a 16. května se při slavnostním vyhlášení v Olympii dozvíme vítěze. A bude z čeho vybírat. Nyní je přihlášených 76 projektů a o vítězích budou opět rozhodovat registrovaní návštěvníci.

kutil

Stále však ještě není rozhodnuto. Kdo má dobrý nápad, šikovné ruce, může se zaregistrovat na www.kabrman.cz, popsat své kutilské dílo a vyhrát jednu z hodnotných cen od firmy Nářadí Veselý Brno, která celou soutěž organizuje. Oceněno bude prvních pět projektů.

0Letošní ročník se vyznačuje především přílivem projektů s výrobou či rekonstrukcí různých motorových vozidel. Je to znát i na momentálním pořadí soutěže, kdy čtyři z pěti čelních pozic jsou obsazeny právě těmito projekty. Šroubek po šroubku vznikla např. minimotorka, která byla svého času nejmenší v ČR. Krasavce z 50. let (ČZ 150c) a legendárního „fichtla“ (Jawa 20) si ve svém volné čase po práci zrekonstruoval další soutěžící. Většinu věcí si dnes můžete prostě koupit, ovšem radost ze sebe sama, jakou zažijete, když si něco vyrobíte vlastníma rukama, u koupené věci nezažijete. Své nadšení ze vznikajícího díla popisuje autor výše zmíněných historických exemplářů: „Koupit si motorku a nechat si to celé někde udělat, to je taky řešení, ale něco to stojí…Někdo mi něco dal, někdo mi něco prodal, každý kdo mohl, pomohl a já hromadím díl po díle a renovuju součástku po součástce a přidávám a přidávám a najednou to vypadá jako motorka!“

Kabrman roku motorka

Pokud vás zajímá, které šikovné ruce získaly titul Kábrmana roku, přijďte se podívat na slavnostní vyhlášení do Olympie Brno ve dnech 16. – 17. května 2015. Vemte sebou i své děti, na které budou čekat aktivity pro malé kutily. Nebudou zahálet ani ruce rodičů, kteří si mohou vyzkoušet profesionální nářadí a ještě k tomu změřit své kutilské síly s Kábrmanem v soutěžích přímo na místě. Více na www.kabrman.cz.


Související články: