Soutěž o titul Kábrmana roku potvrzuje, že český kutil stále žije

Brno, 26. listopadu 2014 - Druhý ročník soutěže o titul Kábrmana roku je v plném proudu a fanoušci kutilství jistě ocení, že počet přihlášených projektů roste každým dnem. Mezi ty, kteří se nestydí ukázat, jak šikovné mají ruce, patří již 26 kutilů.

soutez kabrman roku

Nafotili své dílo, zaregistrovali se na stránkách www.kabrman.cz a nyní potřebují nasbírat od návštěvníků co nejvíce hlasů. Čas mají do konce dubna 2015. Na prvních pět vítězů čeká profesionální nářadí věnované společností Nářadí Veselý, která celou soutěž organizuje.  

Tak jako v loňském roce, setkáváme se zručností, originalitou, všestranností, citem pro detail a vysokou motivací. Jsou projekty, které zaberou pár dnů a pak jsou takové, nad kterými autor stráví i několik let jako například soutěžící, který se již tři roky věnuje ve svém volném čase stavbě vlastního auta a plní si tak svůj sen od dětství. Většinu věcí si dnes můžete prostě koupit, ovšem radost ze sebe sama, jakou zažijete, když si něco vyrobíte vlastníma rukama, u koupené věci nezažijete.

soutez kabrman roku projekty

S netradičním nápadem i realizací se přihlásil soutěžící, který si čistě pro radost vyrobil domácí intimní osvětlení – svítící stromek. Nejširší kategorií jsou pravděpodobně kutilové, u kterých je prvotním impulsem praktická otázka poměru kvality a ceny, kdy investicí je především vlastní zručnost a čas, která předčí nabídku od profesionální firmy. Příkladnou ukázkou je soutěžící, který nevyužitý dvorek za svým domem přeměnil na místo vhodné pro posezení celé rodiny.

Soutěž o titul Kábrmana roku je určena pro amatéry, veškeré projekty tak zaslouží obdiv. Ti, kteří se chtějí inspirovat u profesionálu, tradičních řemeslníků, se mohou přijít podívat na Vánoční trhy na náměstí Svobody, do Radnické ulice a na starou Radnici. Možná se vám zadaří a potkáte pravého Kábrmana! Jak ho poznáte? Je šikovný, nebojí se práce rukama, vyniká v mnoha řemeslech a pravděpodobně ho najdete někde s kladívkem a šroubovákem, jak předvádí své kutilské kousky.


Související články: