Vydejte se po stopách Kábrmana

Brno, 12. prosince 2013 - S vizí podpory kutilství a řemesel u mladých lidí se na Brněnsku rozběhla soutěž o titul Kábrmana roku. Kutilská soutěž má již za sebou tři měsíce a momentálně je přihlášeno 41 projektů. Soutěžícím stačí mít dobrý nápad, šikovné ruce a zeregistrovat se na stránkách www.kabrman.cz. Zde si vytvořit svůj profil s vlastním projektem a postupně popisovat jednotlivé fáze svého díla. Kutilské klání bude probíhat do února 2014. Vítěz titulu získává sadu profesionálního nářadí Makita.

kabrman01

Kabrman-smrkova poste2 l300Fenomén kutilství má v Čechách pevnou tradici. Zkušenosti z historie nás po dlouhou dobu motivovaly k přístupu "udělej si sám". Ač se to zdá zřejmě překvapivé, fenomén kutilství u střední a starší generace v České republice stále přetrvává i navzdory tomu, že obchodní řetězce na nás chrlí spousty spotřebního zboží, které v případě nutnosti opravy fungují jako nedobytný trezor. Na druhé straně tu jsou učební obory, které se potýkají s nedostatkem uchazečů.

drevene bryle2 300Na soutěži jako takové je pozoruhodná tématická pestrost jednotlivých projektů. Mezi přihlášenými výtvory lze objevit nápaditou výrobu dřevěných brýlí, propracovanou zahradní houpačku nebo poctivou smrkovou postel, ale taky budku pro morčata, elektrickou kytaru a nebo gril z traktoru. Soutěžící svými díly potvrzují, že kutilské nadšení není v současnosti čistě otázkou praktickou z pohledu financí a kvality ale i otázkou velké představivosti a hraní si, kdy sama činnost je prostě jen zábavou.

A jestli vás zajímá, kdo je oním Kábrmanem, vydejte se na Vánoční trhy na Zelňáku, možná se vám zadaří a potkáte ho. Jak ho poznat? Je šikovný, nebojí se práce rukama, vyniká v mnoha řemeslech a pravděpodobně ho najdete někde s kladívkem a šroubovákem, jak předvádí své kutilské kousky.

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...