VUT- nakladatelství Vutium

Lidé se mohou od pátku opět vykoupat na "Dobráku"

Brno, 30. července 2014 – Po rozsáhlé rekonstrukci otevře v pátek populární veřejné koupaliště na Dobrovského ulici. Lidé budou mít poprvé možnost vyzkoušet nové bazény v pátek 1. srpna od 12.00. Nájemce areálu zároveň připravuje na tento den pestrý program. O podrobnostech přestavby za více než 29 milionů korun informovala Olga Pelcová z ÚMČ Brno-Královo Pole.

Koupaliště na Dobrovského ulici v Králově Poli bylo vybudováno v akci Z a veřejnost se zde poprvé osvěžila v roce 1961. Při rekonstrukci, která odstartovala v únoru tohoto roku, byl akcent kladen na odpočinkovo-rekreační funkci areálu. V rámci této akce byla provedena především generální oprava bazénů a zrekonstruován technologický objekt vč. výměny technologie čištění a úpravy vody a provedeny nově veškeré technologické rozvody k bazénům. Plochy kolem bazénů byly nově vydlážděny, byla provedena revitalizace stávající zeleně a výsadba nové vzrostlé zeleně a položen nový travní koberec.

Plavecký bazén, který byl již v předchozích sezónách z havarijních důvodů uzavřen, byl zkrácen z neplnohodnotné délky 49,80 m na 40 m. Díky tomu vznikla mezi bazény větší odpočinková plocha pro umístění lehátek. Pod touto plochou vznikla akumulační a retenční nádrž. Byla provedena celková oprava železobetonové konstrukce stěn bazénu a jeho dno bylo vyvýšeno nadbetonováním, takže hloubka v bazénu je 1,2 až 1,6 m. Snížení hloubky bazénu znamená lepší prohřátí vody a její nižší spotřebu, samozřejmě při splnění všech hygienických požadavků. Při rekonstrukci plaveckého bazénu bylo pamatováno i na handicapované návštěvníky a bazén je vybaven hydraulickým zvedákem, který jim umožní vstup do vody.

Stávající rekreační bazén rovněž prošel změnou. Byl rozdělen na tři samostatné bazény a i zde byla vyvýšena dna s ohledem na jejich nový účel. Vzniklo zde brouzdaliště s hloubkou 0,1-0,3 m, bazén pro neplavce hluboký 0,45-0,75 m a bazén pro plavce a dojezd tobogánu, který má hloubku 1,0-1,45 m. U tohoto kombinovaného bazénu byla provedena stavební a technologická příprava pro budoucí instalaci vodních atrakcí. V této fázi rekonstrukce bazénů se však atrakce (tobogán) neinstalovaly.

Aby bylo vyhověno současným hygienickým předpisům, byly stávající stěnové přepady vody v bazénech nahrazeny přelivnými žlábky. Každý bazén je nově napojen na samostatný okruh pro dávkování přečištěné vody, takže je např. v brouzdališti bez obtíží možno zajistit častější výměnu vody v souladu s hygienickými předpisy.

Nově instalovaný trávník v areálu koupaliště je zavlažován automatickým závlahovým systémem. Voda pro něj je čerpána z retenční nádrže, do které jsou svedeny veškeré dešťové vody. V případě jejího nedostatku bude využita odpadní voda z brodítka.

Původní nevzhledný plot oddělující travnaté plochy pro ležení od dlážděných ploch kolem bazénů byl odstraněn a nahrazen 3 m širokým dělícím pásem ostrohranného kameniva doplněným vybranými druhy travin. Přístup k bazénům je možný přes nová nerezová brodítka osazená sprchami, z nichž jedno je v bezbariérovém provedení.

Náklady na rekonstrukci hradila MČ Brno - Kr. Pole z vlastního rozpočtu.

1. srpna bude pro veřejnost vstup zdarma, a to nejenom na koupaliště, jehož bazény budou napuštěné a připravené na první návštěvníky, ale například i do přilehlého Fun Parku. Nájemce areálu připravuje pestrý program s aktivitami pro děti, malováním na obličej, skákacím hradem, o zábavu se postará také DJ.

foto: archiv Koupaliště Brno a FunParkBrno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
  3  4  6
101516
171920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
18.12. Téma Grálu v dílech Richarda Wagne..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína