Zoo láká na mláďata emu, vylíhla se na univerzitě

Brno, 6. května 2014 - Novým přírůstkem brněnské zoo jsou čtyři nedávno vylíhnutá mláďata emu hnědého. Další čtveřice mláďat přitom na vylíhnutí ještě čeká. Samec, který v uplynulých letech pečlivě seděl na vejcích, tentokrát své otcovské povinnosti zanedbal, a proto se chovatelé rozhodli umístit osm snesených vajec do umělé líhně na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno.

„V ideální připadě se o snesená vejce i o vylíhnutá mláďata stará otec. V případě umělého odchovu se o ně musí postarat chovatelé. Po vylíhnutí jim připravit prostor vytopený na 35°C a také je naučit přijímat potravu, to znamená napodobovat klování zobáku do misky tak, až začnou zobat sama,“ uvedla mluvčí brněnské zoo Monika Brindzáková.

Pár emu hnědého je v Zoo Brno od osmdesátých let a poslední mláďata se narodila v roce 2008. Tehdy jich bylo sedm a byla odchována přirozenou cestou. Emu hnědý je druhým největším nelétavým ptákem světa a největším původním ptákem Austrálie. Váží 20–55 kg, dosahuje výšky až kolem dvou metrů a dožívá se čtyřiceti až padesáti let.

Foto: Zoo Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit