Nadace Veronica a SAKO Brno ocenili nejlepší tvůrce soutěže Ekofilmáč

Brno, 24. dubna 2014 - U příležitosti Dne Země proběhlo v úterý 22. dubna v prostorách firmy SAKO Brno, a.s. vyhlášení soutěže Ekobiograf Nadace Veronica a předání cen autorům nejzajímavějších snímků. Hlavní cenu získal film studenta Michala Gálika „Zelená poušť“, který nás zavede na ostrov Borneo. Film pojednává o tajemství, které skrývá průmysl s palmovým olejem. Hlavní cenu Apple iPhone předal ředitel firmy SAKO Brno, a.s. a hlavní partner celé soutěže Ing. Jiří Kratochvil.

nadace veronica filmac predavani cen

Cenu Nadace Veronica předala ředitelka nadace Jasna Flamiková spolu s dokumentaristou a členem správní rady nadace Janem Hanákem.  Cenu nadace získal snímek „Případ detektiva Čmuchala“ od žáků deváté třídy ZŠ Laštůvkova Brno Jana Lahody, Jana Ostřížka, Lukáše Hrubého, Václava Fremla a Davida Holase. Odměnou jim byly mimo jiné poukazy do lanového centra, které věnoval Jungle Park v Pisárkách a DVD s ptačími hlasy.

Zvláštní ocenění získaly děti z výtvarného kroužku v ZUŠ v Jedovnici, které do soutěže zaslaly krátké animované filmy. Po předání ocenění a promítnutí vítězných filmů návštěvníci shlédli provoz dotřiďovací linky.

Soutěž Ekofilmáč již třetím rokem dává příležitost mladým tvůrcům natočit krátký film či vytvořit prezentaci na libovolné téma související s ochranou přírody a životního prostředí.

Zdroj a foto: Nadace Veronica


Související články: