Netradiční stromeček? Brňané si mohou koupit i ekologickou jedličku v květináči!

Brno, 29. listopadu 2022 - Brňané si v dobročinných obchodech Nadace Veronica pořídili již více než 100 jedliček v květináči. Prodej přitom začal teprve v pondělí 21. listopadu. Celkem má nadace pro zájemce o ekologičtější vánoční stromky připraveno až 800 kusů sazenic. Prodej vánočních jedliček v květináči má v Brně více než dvacetiletou tradici stejně jako jarní sázení, kde mohou lidé zakoupené stromečky vrátit zpět do lesa.

sazeni jedlicek v kvetinaci foto nadace veronica

„Loni si lidé přišli pro skoro osm set kusů jedliček, podobný zájem očekáváme i letos,” uvedla Helena Továrková, ředitelka Nadace Veronica. „Již třetím rokem nabízíme i dárkový certifikát na vysazení jedličky, popularita podobných typů dobročinných dárků totiž dlouhodobě roste,“ doplnila Továrková.

Vánoční jedličky v květináči nabízejí brněnské ekologické organizace již od roku 1998. Smyslem projektu je omezit plýtvání řezanými stromky a zároveň vracet zpět do brněnských lesů původní druh - jedli bělokorou. Vše zašťituje organizace Rezekvítek, hlavním prodejním místem jsou dobročinné obchody Nadace Veronica. Ke každému stromku je poskytován návod s doporučenou péčí. Na jaře se mohou všichni majitelů stromků zúčastnit společného sázení, které odborně zajišťují pracovníci Lesů města Brna. Za dobu trvání projektu se tak v okolí Brna vysadilo již několik tisíc jedlí.

Foto: archiv Nadace Veronica


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...