Třináctka vystavuje díla zařazená do benefiční aukce Nadace Veronica

Brno, 19. listopadu 2012 – V brněnské galerii Třináctka můžete do pátku 23. listopadu navštívit výstavu uměleckých šperků, grafik, soch a obrazů věnovaných do 10. jubilejní předvánoční benefiční aukce uměleckých děl Nadace Veronica. Vyvolávací ceny děl se pohybují od 70 korun za prstýnek od Adély Vajdíkové po 30 tisíc korun za obraz Vlastimila Zábranského. Katalog děl do aukce je možné si prohlédnout na webových stránkách Nadace Veronica www.nadace.veronica.cz. Aukce se uskuteční v sobotu 24. listopadu v 17 hodin v Besedním domě v Brně, moderovat ji bude Arnošt Goldflam.

prsten_nadace_veronica_aukce

V aukci se bude dražit 90 položek od více jak 80 autorů. „Cenové rozpětí umožňuje každému najít si svého favorita a nákupem podpořit dobrou věc. Děkujeme všem umělcům, kteří i v dnešní nelehké době aukci a ochranu přírody podpořili. Za to jim patří naše obrovské poděkování," říká k aukci ředitelka Nadace Veronica Jasna Flamiková.

Oproti minulým rokům téměř třetinu položek v katalogu tvoří umělecké šperky, které vzešly z celostátní soutěže „Veronica ornamentum". Svoje díla do aukce věnovala například Vlasta Švejdová, Zdena Höhmová, Vlastimil Zábranský, Olbram Zoubek a mnoho dalších. Výtěžek aukce bude věnován na záchranu výjimečného kousku přírody v lokalitě Vlčí hrdlo nedaleko Strážnice, který se tak může stát útočištěm řady vzácných druhů rostlin i živočichů.

Tradice benefiční aukce Nadace Veronica vznikla v roce 2003 jako spontánní snaha získat peníze na záchranu a výkup stoletého jedlobukového pralesa na Valašsku. Díky aukci se tak podařilo tento vzácný les před vykácením zachránit. V dalších letech se podařilo například vykoupením pozemků scelit rezervace Javorůvky Dobšená, vykoupit cca 15 ha květnatých mokřadních luk na Vysočině a v Černovickém hájku v Brně pro jejich lepší ochranu.

Na večerní aukci bude od 27. listopadu navazovat i internetová část aukce, do níž kromě neprodaných děl budou zařazena i další díla.

(red), foto: Jitka Havlová, prsten-rohovina,chryzopas, 2010, archiv pořadatelů


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události