Třináctka vystavuje díla zařazená do benefiční aukce Nadace Veronica

Brno, 19. listopadu 2012 – V brněnské galerii Třináctka můžete do pátku 23. listopadu navštívit výstavu uměleckých šperků, grafik, soch a obrazů věnovaných do 10. jubilejní předvánoční benefiční aukce uměleckých děl Nadace Veronica. Vyvolávací ceny děl se pohybují od 70 korun za prstýnek od Adély Vajdíkové po 30 tisíc korun za obraz Vlastimila Zábranského. Katalog děl do aukce je možné si prohlédnout na webových stránkách Nadace Veronica www.nadace.veronica.cz. Aukce se uskuteční v sobotu 24. listopadu v 17 hodin v Besedním domě v Brně, moderovat ji bude Arnošt Goldflam.

prsten_nadace_veronica_aukce

V aukci se bude dražit 90 položek od více jak 80 autorů. „Cenové rozpětí umožňuje každému najít si svého favorita a nákupem podpořit dobrou věc. Děkujeme všem umělcům, kteří i v dnešní nelehké době aukci a ochranu přírody podpořili. Za to jim patří naše obrovské poděkování," říká k aukci ředitelka Nadace Veronica Jasna Flamiková.

Oproti minulým rokům téměř třetinu položek v katalogu tvoří umělecké šperky, které vzešly z celostátní soutěže „Veronica ornamentum". Svoje díla do aukce věnovala například Vlasta Švejdová, Zdena Höhmová, Vlastimil Zábranský, Olbram Zoubek a mnoho dalších. Výtěžek aukce bude věnován na záchranu výjimečného kousku přírody v lokalitě Vlčí hrdlo nedaleko Strážnice, který se tak může stát útočištěm řady vzácných druhů rostlin i živočichů.

Tradice benefiční aukce Nadace Veronica vznikla v roce 2003 jako spontánní snaha získat peníze na záchranu a výkup stoletého jedlobukového pralesa na Valašsku. Díky aukci se tak podařilo tento vzácný les před vykácením zachránit. V dalších letech se podařilo například vykoupením pozemků scelit rezervace Javorůvky Dobšená, vykoupit cca 15 ha květnatých mokřadních luk na Vysočině a v Černovickém hájku v Brně pro jejich lepší ochranu.

Na večerní aukci bude od 27. listopadu navazovat i internetová část aukce, do níž kromě neprodaných děl budou zařazena i další díla.

(red), foto: Jitka Havlová, prsten-rohovina,chryzopas, 2010, archiv pořadatelů


Související články: