Galerie Parnas vystavuje nejkrásnější šperky českých tvůrců

Brno, 18. října 2012 – Jako vyvrcholení celostátní soutěže o nejkrásnější šperk Veronica ornamentum pořádá Nadace Veronica v galerii Parnas na Zelném trhu speciální výstavu. Od 23. října do 4. listopadu na ní návštěvníci budou moci obdivovat originály současných českých tvůrců šperků, kteří svá díla přihlásili do soutěže.

sperk

Soutěž Veronica ornamentum o nejkrásnější šperk a následná výstava chtějí mj. poukázat na to, jak zajímavé šperky lze vytvořit z tradičních i recyklovaných materiálů. Své šperky mohli soutěžící přihlásit ve 3 kategoriích: šperk pro krajinu těla, šperk pro budoucnost (šperk z recyklovaných materiálů) a šperk pro blízkého vzdáleného (etnický šperk). Návštěvníci výstavy uvidí například tvorbu držitelů ceny Grand designér roku 2011 Zdeňka Vacka a Daniela Pošty, šperkařského dua tvořícího pod názvem Zorya, nebo práci brněnské autorky Blanky Šperkové.

Vernisáž výstavy šperků zaslaných do soutěže Veronica ornamentum se uskuteční v úterý 23. října v 16:00 hodin v galerii Parnas. Na výstavu naváže v úterý 13. listopadu v 18:30 galavečer v hotelu Santon. Jeho součástí bude módní přehlídka, vyhlášení výsledků soutěže a dražba vybraných autorských šperků. Výtěžek z aukce bude věnován ve prospěch záchrany výjimečného kousku přírody na lokalitě Vlčí hrdlo nedaleko Strážnice. Akci zaštítilo Top Centrum podnikatelek v Brně.

sperky_pruh1

(red), foto: archiv pořadatelů


Související články: