Lední medvěd Umca v brněnské zoo má nový bazén

zoo brno medved umcaBrno, 31. října 2013 - Lední medvěd Umca si poprvé vyzkoušel koupání v novém bazénu, který byl vybudován v rámci rozšíření záložního výběhu. Samec ledního medvěda, který je v případě úspěšného odchovu téměř dva roky oddělen od samice a mláďat, tak bude mít v zázemí zahrady větší komfort.

„Samec je pravidelně oddělován od samice v měsíci září z důvodu předpokládané březosti samice. V případě, že se na konci roku ukáže, že samice není březí nebo po porodu mláďata nepřijme, je samec vrácen do výběhu,“ uvedla mluvčí brněnské zoo Monika Brindzáková.

V minulosti byl medvěd Umca na tuto nezbytnou dobu transportován do jiných zoologických zahrad, ale ukázalo se, že stres spojený s převozem je tak velký, že lepším řešením bude vybudování záložního výběhu. Ten byl dokončen v roce 2011 a letos k němu přibyl i nový bazén o velikosti 5m x 10m x 2,5m, protože v případě úspěšného odchovu (rok 2007 a 2012) se doba oddělení prodlužuje ze tří měsíců na téměř dva roky.

"Věříme, že rozšíření záložního výběhu Umcy bude pozitivně vnímáno i veřejností a návštěvníky, kteří sice k výběhu přístup mít nebudou, ale často pokládaná otázka „jak se daří slavnému otci Umcovi?", je vyřešena,“ doplnila Brinzdáková.

Foto: Zoo Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)