Lanové centrum na Lesné oslaví desáté narozeniny pestrou akcí pro veřejnost

Brno, 6. května 2013 - Lanové centrum Proud Brno, které je součástí Střediska volného času Lužánky, slaví 8. května již své 10. narozeniny a při té příležitosti pořádá velkou akci pro veřejnost. V rámci narozenin budou v areálu Lanového centra na Lesné představeny zbrusu nové lanové překážky, 300 m dlouhé lanovky a pestrý doprovodný program. Lanové centrum slaví narozeniny přesně v den, kdy bylo před deseti lety poprvé otevřeno.

„Máme velký důvod slavit. Už 10 let u nás klienti prožívají ty nepopsatelné pocity vzájemné důvěry při jištění svého kamaráda, šéfa nebo třeba kolegy anebo překonání sebe sama, když se odhodlají skočit z 10 metrů na Big swingu, ale přitom se mnohdy výšek bojí,“ uvádí vedoucí Lanového centra Lukáš Sedliský.

Akce bude probíhat ve středu 8. května 2013 od 10 do 16 hodin v areálu centra. Aktivity jsou nachystány pro všechny věkové skupiny. Vstupné je pro návštěvníky dobrovolné. Kromě doprovodného programu budou mít možnost návštěvníci zdolávat nové lanové překážky v 10 metrech nad zemí, kterými se centrum k narozeninám obdarovalo. Dále budou mít lidé možnost zalétat si na lanovkách z 12 metrů, skočit na hrazdu nebo vyzkoušet Big swing, což je velký zhup také z 10 metrů, který je u návštěvníků centra velmi oblíben.

„Chceme slavit adrenalinově a trošku netradičně, jak je nám vlastní. Proto nabídneme cirkusový workshop LeGrando, chození a triky na slacklinách, ať už při zemi nebo ve výškách, vystoupení capoiery a také bubnování na afrických bubnech. Máme však nachystány i perličky v podobě relax zóny, kde vás po zdolání překážek decentně namasíruje samotný ředitel Lužánek a spoustu dalších atrakcí“ láká organizátorka akce Jana Šrotířová.

Pro rodiče malých dětí bude k dispozici dětský koutek s hlídáním, aby se mohli věnovat lezení na překážkách a dalším atrakcím, po kterých si mohou odpočinout v řipravené „relax zóně“. Děti si také mohou nechat pomalovat obličej, svézt se na koni, zalézt si na nízkých lanových překážkách nebo si zaskákat na trampolíně.

Od otevření před deseti lety se podoba centra velmi změnila. K vysokým lanovým překážkám přibyl i nižší okruh překážek, tzv. sebejištění, v roce 2012 byl otevřen okruh 300 metrů dlouhých lanovek, které se řadí k nejdelším v České republice, a letos se centrum obdarovalo více než polovinou nových překážek. Navíc centrum pořádá akreditované kurzy staveb lanových překážek, příměstské tábory, mezinárodní projekty a další zajímavé akce.

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit