Populární velbloudice Majda je od neděle maminkou

zoo-brno-mlade-velbloudaBrno, 13. března 2013 - V brněnské ZOO se v neděli 10. března narodilo mládě velblouda dvouhrbého. Je to holčička, matkou je slavná velbloudice Majda a otcem samec Romeo. Porod proběhl spontánně ve výběhu, ale chovatelům se podařilo matku i mládě přesunout do tepla stáje, kde zatím musí pomáhat při krmení – velbloudě nedokáže samo přijímat potravu od matky.

Až nejbližší dny rozhodnou o tom, jestli je mládě natolik životaschopné, aby začalo samo pít. Chovatelé věří, že to zvládne a o nadcházejícím víkendu ho budou moci návštěvníci vidět ve výběhu. Doba březosti u velbloudů dvouhrbých je 390-410 dnů a mládě váží asi 45 kg. Brněnská zahrada chová jednoho samce a tři samice. Majda je návštěvníkům velmi dobře známá z různých akcí pro veřejnost, například Rozsvěcování vánočního stromu, kde si mohou děti velbloudici pohladit a nakrmit.

Velbloud dvouhrbý /Camelus ferus/ je nenáročný, rychlý a dokáže trpělivě snášet sucho, žár slunce i rozpálený písek. Má na první pohled těžkopádné neohrabané tělo a pozoruhodný je způsob jeho pohybu, při kterém zvedá vždy obě pravé nebo levé nohy najednou, což se projevuje kolébavou chůzí. Normální cestovní rychlost velblouda je kolem 4 km/h, ale dokáže překonat i hranici 60 km/h.

Zdroj a foto: ZOO Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN