Medvědice Cora má naordinovaný klid, kolem Vánoc čeká mláďata

Medvedice-cora-zoo-brno-ceka-mladataBrno, 20. listopadu 2012 - V brněnské zoologické zahradě všichni s napětím očekávají porod lední medvědice Cory. Kvůli teplému počasí v posledních týdnech se samice nechtěla nechat uzavřít do porodního boxu, a chovatelé konzultovali tuto situaci s kolegy z moskevské ZOO, kteří mají s odchovem ledních medvědů bohaté zkušenosti. Uvedla to mluvčí ZOO Brno Monika Brindzáková.

„Bylo rozhodnuto, že Coru do boxu uzavírat nebudeme, ale vytvoříme jí  co nejoptimálnější podmínky. Cora bude tedy stále volně ve výběhu a do boxu se sama přesune až k samotnému porodu. K tomu potřebuje maximální klid,“ řekla Brindzáková.

Proto byl od pondělí 12.listopadu omezen pohyb chovatelů v medvědinci a pro návštěvníky byla uzavřena cesta kolem výběhu ledních medvědů. „Prosíme všechny, kteří v těchto dnech navštíví ZOO Brno, aby toto omezení respektovali. Nastávající maminku teď chovatelé sledují  prostřednictvím kamer a tyto záběry budou po porodu  dostupné i pro veřejnost na www.zoobrno.cz,“ doplnila Brindzáková.  

V září byl od Cory oddělen její partner Umca a změnil se také její jídelníček. Syrové maso bylo nahrazeno vařeným a doplněno rybami, ovocem, červenou řepou a další zeleninou. V posledních dnech však Cora nejí skoro nic, což je známkou blížícího se porodu.  „Nezbývá než doufat, že medvědice přivede na svět životaschopná mláďata, která budou prvním dárkem k blížícím se 60. narozeninám brněnské ZOO,“ uzavřela mluvčí.

Kryštof Turek, foto: ZOO Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)