Další stromový happening je tady! Popřejte stromům k svátku

Brno, 16. října 2012 – Na loňský úspěšný happening „Rekord v sázení stromů“ navazuje Nadace Partnerství spolu s příznivci stromů další akcí. V sobotu 20. října se v České republice slaví Den stromů. Všichni, kdo stromům fandí, se mohou k oslavám připojit a popřát jim vlastním netradičním způsobem k svátku.

Již nyní se hlásí lidé a organizace z celé země. Plánují připravit stromům výstavu, zavázat jim mašličku, přečíst pohádku nebo je před zimou ještě pořádně zalijí a opraví nově vysazeným stromům kotvení. Pokud navíc pošlou po akci do nadace zprávu s informacemi, mohou získat odměnu. Deset nejlepších oslav nadace ocení brožurou Jak se sází strom. Na webových stránkách pak Nadace Partnerství uveřejní celkový počet zapojených lidí i fotografie z jednotlivých akcí.

Den stromů se v naší zemi pravidelně slaví od roku 2000. Tradice navazuje na „Stromkové slavnosti“, které se u nás hromadně pořádaly v první polovině minulého století. V loňském roce oslavila Nadace Partnerství a dalších 4 014 lidí Den stromů sázením stromů. Během jediného dne se podařilo vysadit celkem 6 919 stromů na 211 místech. Letos příznivci stromů navazují na tuto podařenou akci dalším stromovým happeningem. „Popřejte stromům k svátku“ zní výzva nadace a reagují na ni opět lidé z celé republiky.

„Hlásí se nám lidé z Moravy, Čech i Slezska, rodiny s dětmi, školy, školky i občanská sdružení,“ říká Klára Kepertová z Nadace Partnerství. „Do happeningu není potřeba se předem registrovat. Úplně postačí, když nám lidé po akci na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript napíší, jak slavili, kde a kolik jich bylo. Budeme také rádi za fotografie,“ dále upřesňuje.

A co mohou lidé pro stromy k svátku připravit? Například v Boskovicích oslaví žáci a učitelé lesní školky první narozeniny jinanu, který vysadili při loňském rekordu. Děti stromu dodají pořádnou zálivku a přečtou mu vymyšlené pohádky. Stoletým lipám zase popřeje Klub otevřených dveří v Kasejovicích. Lípy se dočkají poděkování, přípitku i výsadby „mladší sestry“. Praha 10 a Opava mají v plánu otevřít naučné stezky, Neratovice budou pokračovat v sázení „Stromů pro děti“ a ve Zlíně uspořádají „Stromové slavnosti“. Pokud chcete Den stromů oslavit s rodinou, můžete po vzoru paní Zemanové z Hostěnic u Brna v kruhu blízkých například vázat stromové kytice.

Nadace Partnerství chystá ke Dni stromů slavnostní vyhlášení výsledků ankety Strom roku 2012 v brněnském divadle Husa na provázku. „V průběhu večera odtajníme, který strom obdrží prestižní titul i poukaz na arboristické ošetření od firmy Prostrom Bohemia. Divákům se pak představí charismatický Víťa Marčík jako Robinson Crusoe,“ srdečně zve všechny jihomoravské fanoušky stromů Klára Kepertová.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
17.01. Z mrtvého domu (1928)..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
19.01. 57. ples hotelu International..
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)