Festival zdraví a pohody opět na Santonu

Brno, 21. září 2012 – Také letos se mohou příznivci zdravého životního stylu i všichni ostatní, kteří mají rádi kvalitní potraviny, těšit na Festival zdraví a pohody. Návštěvníky na něm budou čekat tři trhy – farmářský, bylinkový a speciální olejninový a cereální, a pestrý doprovodný program včetně pohybových aktivit, tipů na zdravé vaření nebo programu pro děti. Festival zdraví a pohody 2012 se uskuteční v neděli 30. září od 8.00 do 17.00 hodin na Brněnské přehradě u Orea Wellness Hotelu Santon. Mediálním partnerem akce je zpravodajský portál iBrno.cz.

farmarske_trhy

Nosnou myšlenkou Festivalu, jehož tématem jsou obiloviny a olejniny v praxi, je ukázat tyto potraviny v jejich pravém významu pro 21. století. „Díky jejich všeobecně uznávané nutriční hodnotě, může přinést zvýšení jejich spotřeby řešení nejožehavějších problému dnešní doby, jakými jsou narůstající výskyt obezity, diabetu, srdečně cévních a dalších tzv. civilizační chorob," uvedla za organizátory Eva Lavičková.

Letošní novinkou je proto také olejninový a cereální trh, který bude zaměřen na celozrnné obiloviny, olejnatá semena a na za studena lisované oleje. Návštěvníci je budou moci nejen ochutnat, ale budou mít možnost si sami vylisovat na ručním lisu léčivý olej z lněného semene. Na trhu se setkají s „pohankovým králem" Zdeňkem Šmajstrlou a pohanku budou moci ochutnat nejen u něj, ale i v restauraci Orea Wellness Hotelu Santon. K obilninám a celozrnným výrobkům dostanou návštěvníci také nabídku domácího mlýnku na obilí, aby si mohli sami připravit čerstvou celozrnnou mouku.

Na bylinkovém trhu budou moci lidé ochutnat například speciální džus se zeleného ječmene. Ten je spojován s velmi pozitivními účinky na lidský organismus. Lidé se také dovědí o možnostech, jak předcházet různým chorobám pomocí využití léčivých rostlin.

Pro rodiče bude připravena konference na téma Vaříme dětem zdravě a chutně se zaměřením na kvalitu potravin, význam obilovin a olejnatých semen v dětské výživě s praktickým návodem, jak na to. Vstup na konferenci je zdarma na základě registrace na www.festivalzdraviapohody.cz, kde také zájemci najdou kompletní doprovodný program festivalu. Záštitu nad Konferencí převzala Katedra výchovy ke zdraví PdF MU.

V loňském roce se Festivalu zdraví a pohody zúčastnilo na 15 tisíc návštěvníků a 62 vystavovatelů, především zemědělců, farmářů a provozovatelů nejrůznějších manufaktur na výrobu zdravých produktů. Festival pořádá Česká společnost pro výživu a vegetariánství společně s Wellness Hotelem Santon a dalšími subjekty působících v oblasti zdravého životního stylu.

(red), foto: Archiv Orea Wellness Hotel Santon


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...