Farmářské trhy budou nově i na Římském náměstí

farmarske-trhyBrno, 22. května 2012 (MEDIAFAX) - Radnice Brno-střed zorganizuje v sobotu 2. června na Římském náměstí poprvé farmářské trhy. V úterý to řekl mluvčí radnice Roman Burián. Takzvané Římské náměstí je tradiční a vžitý název pro Františkánskou ulici, spojující Masarykovu a Josefskou ulici. Patří k nejmalebnějším koutům historického jádra Brna.

"Poměrně dlouho jsme hledali místo, které by bylo přímo v centru, bylo dostupné, ale zároveň mělo komorní atmosféru, takže nakonec padla naše volba na Římské náměstí," přiznal starosta městské části Libor Šťástka (ODS).

Magické zákoutí v souvislosti s pořádáním trhů projde podle něj mírnými úpravami. Radnice nechá na plácku rozestavit lavičky, stojan na kola a instaluje i pítko, které navrhli architekti v rámci studie k využití náměstíčka. Radnice Brno-střed se rozhodla pro měsíční periodicitu trhů, takže Farmářské dny na Římáku se letos uskuteční také 7. července, 4. srpna, 1. září a 6. října. V příštím roce začne farmářská sezóna v centru už v dubnu a potrvá opět do října. "Pokud bude jak ze strany návštěvníků, tak prodejců zájem, je možné akci konat jednou za čtrnáct dní, případně každý týden," řekl starosta. Dodal, že pokaždé pustí radnice na náměstíčko nejvýše dvacet až třicet prodejců.

Prodejci na Římském náměstí budou muset přísně dodržovat kodex farmářských trhů, iniciovaný ministerstvem zemědělství. Ten má přispět k lepší orientaci zákazníků o jistotě původu, kvalitě a hygienické nezávadnosti nabízených produktů.

"Při výběru prodejců upřednostníme jihomoravské malopěstitele, drobné chovatele a malovýrobce," řekl Šťástka. Dodal, že v nabídce nebude chybět ovoce a zelenina, maso a masné výrobky, ovocné mošty a šťávy, mléčné výrobky, různé pečivo, sazenice či květiny.

Farmářské dny městské části Brno-střed mají být nejen místem pro nakupování, ale i pro setkávání a pro příjemné prožití volného času, proto bude vždy připraven nějaký drobný doprovodný program pro děti a proto bude součást nabídky tvořit i posezení s občerstvením. Navíc se počítá s tematickým zaměřením jednotlivých dní.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína