Slavnosti jídla a zdraví navštívilo 8 000 lidí. Společně vytvořili mandalu z luštěnin

Brno, 1. května 2012 – Zvýšení spotřeby luštěnin může pomoci vyřešit například obezitu nebo některé civilizační choroby. To je jedno z poselství, které chtěli lidem předat organizátoři Bystrckých jarních slavností jídla a zdraví, které se konaly v neděli 29.dubna 2012 v Bystrci u OREA Hotelu Santon. Slavnosti navštívilo cca 8000 návštěvníků, pro které byly tentokrát připraveny tři trhy – farmářský, bylinkový a speciální luštěninový.

mandala

Luštěniny a jejich preventivní účinky pro zdraví se skloňovaly ve všech pádech – na odborné konferenci, na workshopu, malé akademii zdraví i při připravených ochutnávkách luštěninových pokrmů.

Každý z návštěvníků mohl v neděli zanechat svůj symbolický podpis v podobě několika luštěninových zrníček při tvorbě krásné luštěninové mandaly. Ta nakonec dosáhla úctyhodné velikosti 1,5 m v průměru a vyjadřuje sílu spojení stovek lidí, kteří ji společně tvořili. Toto dílo je nyní vystaveno v hotelové hale Orea Hotelu Santon.

(red), foto: archiv pořadatelů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...