Mateřská škola Hatě v Brně-Ivanovicích zvyšuje svoji kapacitu

Brno, 23. srpna 2012 - V pondělí 27. srpna dojde ke slavnostnímu otevření nově zrekonstruované Mateřské školy Hatě 19 v MČ Brno-Ivanovice. Oprava a přístavba MŠ Hatě 19 odstartovala v září loňského roku s celkovou investicí ve výši 23,4 mil. Kč s tím, že z původní kapacity 25 dětí jsou nyní ve školce tři oddělení pro cca 75 dětí předškolního věku.

skolka-deti-a-ucitelka

Zhotovitel díla byla společnost Skanska, a.s. Slavnostní otevření se uskuteční za účasti primátora města Brna Romana Onderky a náměstkyně primátora Jany Bohuňovské.

„Každým rokem významně navyšujeme kapacitu brněnských mateřských škol a jsem rád, že i přes ekonomickou krizi, nižší výnos daní a zejména schválený zákon o rozpočtovém určení daní, který Brno připraví o více jak dvě stě milionů korun, jsme schopni pomáhat brněnským rodičům a rozšiřovat kapacitu mateřských škol,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka.

„Městská část Ivanovice již dlouhodobě potřebovala rozšířit na svém území kapacitu mateřských škol. Podařilo se to o padesát míst, čímž se výrazně zvýší možnost umístit dítě do mateřské školy,“ uvedla náměstkyně primátora Jana Bohuňovská.

Přístavba je dvoupodlažní, přičemž dispozice využívá terénního rozdílu. Původní a novou budovu spojuje prosklený krček v úrovni přízemí. Původním záměrem architekta bylo stávající budovu o jedno patro zvýšit, aby se pohledově ve svahu více uplatnila. Takový návrh však nebylo vzhledem k probíhajícímu provozu mateřské školky možné realizovat, proto bylo rozšíření školky  navrženo jako přístavba ze severní strany ke stávajícímu objektu. Před druhou vjezdovou bránou do areálu školky je  situováno nové parkoviště pro vozidla rodičů. V rámci realizace došlo i k terénním úpravám, vybudování nového pískoviště, odpočinkové zóny včetně laviček a  zrekontruován byl i stávající altán.

Nové kapacity MŠ k 1. 9. 2012:

  • MŠ Cihelní (Maloměřice, Obřany) - 2 třídy (50)
  • MŠ Dubová (Jundrov) - 1 třída (25) k 1. 10. 
  • MŠ Hatě (Ivanovice) - 2 třídy (50)
  • MŠ Hudcova (Medlánky) - 3 třídy (75)
  • MŠ při ZŠ Vedlejší (Bohunice) - 2 třídy (50)
  • MŠ Bratří Pelíšků (Líšeň) - 1 třída (28)
  • MŠ Líšeň - cca 63 míst
  • Celkem – 341 míst
Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kalendář vinařských akcí

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události