Den otevřených dveří aneb nahlédněte do rozhlasu v Brně

Brno, 1. června 2012 - I letos se otevřou dveře brněnského rozhlasu, aby si posluchači mohli prohlédnout studia, něco se dozvědět z historie a současnosti rozhlasu a být přítomni živému vysílání. Rozhlasové dveře se návštěvníkům otevřou v sobotu 2. června v 8 hodin. Na organizované prohlídky rozhlasu s výkladem, které potrvají do 14 hodin, se mohou zájemci objednávat telefonicky nebo e-mailem.

radio-on-air

Ve vysílacím studiu A uvidí první návštěvníci moderátorku Petru Polzerovou v pořadu Dobré ráno a následně v oblíbených Srdcovkách. Petru poté ve studiu vystřídá redaktorka a moderátorka Marcela Vandrová a sobotní Apetýt. Hostem bude MUDr. Danuše Spohrová. Bývá našim posluchačům častým rádcem v oblasti zdravého životního stylu. Poradí po rozhlasových vlnách i přítomným, jak používat nejrůznější byliny. Poslední hodina Apetýtu se jako vždy stočí k debatě o vaření.

Krátce po poledni usedne k mikrofonu moderátor a zpěvák Karel Hegner a potěší návštěvníky a posluchače dechovkou v pořadu Blahopřání s písničkou až do 14 hodin. K živému vysílání patří i aktuální zpravodajství každou hodinu. S čerstvými zprávami bude seznamovat hosty i posluchače Zdeněk Truhlář a Věra Jelínková.

„Svůj meteorologický koutek si v Newsroomu vytvoří i „naši“ odborníci přes počasí Milan Šálek a Ivana Záluská z Českého hydrometeorologického ústavu v Brně. Přijďte se podívat, jak se dělá rozhlasové vysílání, “ zve na Den otevřených dveří do Českého rozhlasu Brno šéfredaktorka Hana Ondryášová. Více na www.rozhlas.cz/brno/portal/

(red)


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.