Studenské rádio Masarykovy univerzity slaví pět let existence

Radio mikrofonBrno, 22. října 2013 - Již pět let dává Radio R studentům Masarykovy univerzity příležitost zkusit si práci v rozhlase. Více než sto čtyřicet dobrovolníků, kteří v rádiu pracují, toto výročí oslaví ve středu 23. října v klubu Mersey. Návštěvníci z řad členů a příznivců rádia a také pracovníků Fakulty sociálních studií, pod kterou rádio působí, se mohou těšit na vystoupení dvou kapel, výstavu o historii rádia či narozeninový dort.

„Radio R by nikdy nemohlo fungovat bez velkého nasazení všech moderátorů, kteří v něm působí. Zároveň nás významně podporují zaměstnanci naší fakulty, kteří nám vychází vstříc a často jsou pro projekt stejně nadšení jako my. Oslavou bychom rádi poukázali na úsilí těchto lidí a zároveň jim za něj poděkovali,“ přiblížil účel narozeninového večírku ředitel rádia Jan Rezek.

Oslava narozenin začne v 19:30 v klubu Mersey v Minské ulici. Celým večerem hosty provede dvojice moderátorů, kteří patří k nejzkušenějším členům rádia. Moderátoři budou vyprávět příběh rádia od jeho vzniku až do dnešní doby a zaměří se na pikantní historky ze zákulisí vysílání. Po vystoupení kapel Ajdontker a FinD pak všichni členové rádia samotnému Radiu R slavnostně předají narozeninový dort.

Hlavním cílem Radia R je zprostředkovat studentům Masarykovy univerzity, zejména pak Fakulty sociálních studií, příležitost vyzkoušet si práci v rádiu na různých pozicích. Nejvíce studentů pracuje na pozici moderátorů, další se starají o chod rádia samotného. Komunikují s univerzitou, pořádají akce pro veřejnost, koordinují práci moderátorů, starají se o technické zázemí rádia a udržují vysílání v chodu čtyřiadvacet hodin denně. Díky tradici rádia už se řady dobrovolníků rozšířily i mimo komunitu studentů a věnují se mu i starší lidé.

Radio R před pěti lety začínalo jako malý projekt, ovšem od té doby se výrazně rozrostlo. Pravidelně na jeho internetových vlnách vysílá více než třicet pořadů. „Na začátku každého semestru oslovujeme s nabídkou možnosti mít vlastní pořad studenty všech fakult. Ve výběrovém řízení pak preferujeme zájemce, kteří mohou nabídnout něco nového a je vidět, že o zkušenost v rádiu opravdu stojí. Díky tomu se nám daří vytvořit bohatou programovou skladbu,“ vysvětlila programová dramaturgyně Soňa Baranová.

V současnosti tak Radio R, které si posluchači mohou naladit na webu www.radior.cz, nabízí například pořad o komiksech, ekologii, pravidlech českého pravopisu, kulturním dění v Brně či alternativní medicíně. Někteří moderátoři ve své originalitě zachází ještě dál a vytváří zcela neobvyklé modely pořadů, jako je tomu například u anglického pořadu Funk You!, který moderuje dvojice moderátorů, ovšem oba ve studiu zastupuje jediný člověk.


Související články:
ABSL

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  6
  7  8  91011
14151617181920
212223252627
293031   
Nejbližší akce
24.10. Agadir uvádí... Adam Borzič..
28.10. Permon Cup 2019..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250