Velká jarní cyklojízda upozorní na šetrný a zdravý způsob dopravy

Brno, 17. dubna 2012 – Ve čtvrtek 19. dubna se centrum Brna stane již po šestadvacáté středem pozornosti brněnských cyklistů. U kina Scala se totiž v 17 hodin uskuteční sraz početné brněnské cyklistické komunity, která v 17:45 odstartuje na Velkou jarní cyklojízdu pořádanou s občanským sdružením Brno na kole. Na startu proběhne i oficiální prezentace soutěžní kampaně Do práce na kole, kterou v Brně organizuje Nadace Partnerství za podpory firem DHL a pojišťovny AXA. O akci informovala Kateřina Urbanová z Nadace Partnerství.

Cílem Velké jarní cyklojízdy je upozornit na potřebu lepších podmínek pro městskou cyklistiku v centru Brna a propagovat cyklistiku jako šetrný způsob dopravy. „Široká veřejnost a zejména oficiální představitelé města vnímají cyklistiku stále jako volnočasovou aktivitu. Ve skutečnosti je ale kolo regulérním dopravním prostředkem a v centrech měst nabízí řadu nesporných výhod," říká Jiří Jedlička z iniciativy Brno na kole. „Nejenom, že je doprava na kole ekonomická, ale zároveň nezatěžuje ovzduší, přispívá ke zdravému životnímu stylu a podle nejrůznějších průzkumů je nejrychlejším dopravním prostředkem ve městech ve vzdálenosti do 4 kilometrů."

Trasa jízdy měří 6 kilometrů a provede cyklisty z Moravského náměstí, ulicí Kounicovou s krátkou odbočkou k Právnické fakultě Masarykovy univerzity, dále po Hrnčířské na ulici Sportovní a po Drobného a ulicí Milady Horákové zpět na Moravské náměstí. Oficiální začátek akce je naplánován na 17 hodinu, peloton bude startovat o tři čtvrtě hodiny později. Během této doby proběhne mimo jiné i oficiální prezentace květnové kampaně Do práce na kole, kterou v Brně organizuje Nadace Partnerství.

„Kampaň Do práce na kole loni poprvé zorganizovala iniciativa Automat v Praze a letošní rok jsme se rozhodli uspořádat ji i v Brně," říká za koordinátora kampaně Nadaci Partnerství Juraj Flamik. Do soutěžní kampaně se mohou přihlašovat firemní týmy 2-5 účastníků a soutěžit během celého května v dojíždění do práce na kole. „Registrace probíhá na oficiálních internetových stránkách dopracenakole.net a soutěžit se bude hned v několika kategoriích," vysvětluje Martin Gillár, tiskový mluvčí brněnské kampaně. V hlavní kategorii vzejdou vítězové z losování týmů, které absolvují minimálně 66% jízd do práce na kole. Vedlejšími kategoriemi jsou pak soutěže o Nejkreativnější tým, Cyklozaměstnavatel roku 2012 a Nejlepší návrh cykloopatření. „Ten potom bude předán náměstkovi primátora, Robertu Kotzianovi, který přislíbil projednání návrhu Odborem dopravy Magistrátu města Brna," doplňuje Martin Gillár. Na vítěze kategorií čekají atraktivní ceny, jako jsou cyklistické helmy z obchodu Cyklospeciality, poukazy na odběr zboží u Velo Hanák.cz, karton vín z Vinotéky Fany, poukaz na ubytování v zařízení Cyklisté vítáni nebo cyklistické dresy Moravských vinařských stezek. V jednání jsou i poukazy do brněnských bazénů nebo volné vstupy do Vily Tugendhat. Každý účastník má navíc v rámci registračního poplatku zaručené tričko s logem Do práce na kole.

„Věříme, že se přihlásí všichni ti, které denně potkávám ráno na ulicích a je zjevné, že míří do škol a do práce. Kromě toho se těšíme na spoustu týmů z malých i velkých pracovišť. Rádi bychom vzali úředníkům a politikům z rukou argument, že v Brně jezdí málo lidí a proto opatření do cyklodopravy nejsou prioritou," říká Jiří Jedlička.

Zdroj: Nadace Partnerství, foto: archiv NP


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)