Úřad práce otevřel o půl hodiny dřív kvůli protestní návštěvě handicapovaných

Brno, 4. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Kvůli výzvě Národní rady osob se zdravotním postižením žádat o příspěvek na mobilitu otevřel brněnský úřad práce ve středu mimořádně o půl hodiny dříve. Vše stíháme, řekl ředitel jihomoravského úřadu práce Jan Marek s tím, že žádné pracoviště v kraji nehlásí výrazné problémy. Od letošního roku nově vyřizují žádosti o sociální dávky úřady práce, které od obcí převzaly vyplácení dávek, podpor a příspěvků. "Úřady práce v Jihomoravském kraji dnes čelí značnému náporu nových žadatelů z řad zdravotně handicapovaných lidí. Zvýšený počet je způsobený především jejich obavami, že úřady nebudou v lednu schopné kapacitně zvládnout administraci dávek na mobilitu," řekl Marek. 

vozicek250

Úřad očekával dnešní nápor v souvislosti s výzvou k protestní hromadné návštěvě. K té vyzvala Národní rada osob se zdravotním postižením s tím, aby šli handicapovaní žádat o příspěvek na mobilitu právě ve středu. Jihomoravské úřady však byly na davy připravené. "Přijali jsme řadu opatření. Posílili jsme naše týmy. Již při vstupu do budov se lidem věnují pracovníci a vždy je přítomný někdo s podrobnými znalostmi k dané problematice," uvedl Marek.

Ten se rozhodl v Brně k mimořádnému kroku. "Po pondělních zkušenostech se zvýšeným počtem žadatelů jsme otevřeli o půl hodiny dříve již v 7.30. Potěšili jsme tak většinu lidí ve frontě, která se tvořila za velmi nepříznivého počasí," řekl ředitel. Dodal, že oproti magistrátům a obcím úřady práce nabízí ohledně žádostí nejen dva pracovní dny, ale hned pět. "Lidé mohou přijít v kterýkoliv den, čímž jim nabízíme širší spektrum, než na co byli zvyklí," uvedl Marek.

Podle něj během dne vznikají menší fronty, avšak klienti jsou odbavovaní v řádech minut. "Žádosti vyřizujeme v klidu a bez větších problémů. Platí to pro celý kraj. Ze žádného konkrétního pracoviště nemám hlášené závažnější komplikace," uzavřel Marek s tím, že během středy už pracovníci úřadu vyhověli stovkám nových klientů.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...